Do sukcesu poprowadził gospodarzy Krzysztof Szubarga, który uzyskał 23 punkty. Rozgrywający Anwilu trafił między innymi pięć razy zza linii 6,75 m, w tym dwa w ostatnich pięciu minutach.

Spotkanie było zacięte i emocjonujące, a wynik do 36. minuty zmieniał się niemalże po każdej akcji. Ostatnie 200 sekund należało jednak do zespołu z Kujaw i Szubargi, który w minionym sezonie był zawodnikiem Asseco. Czwartą kwartę Anwil wygrał 24:10.

Na pierwsze miejsce w tabeli powrócił inny zespół z Trójmiasta - Trefl po zwycięstwie nad Energą Czarnymi Słupsk 79:76. Liderami sopockiego zespołu byli Łukasz Koszarek - 22 punkty, siedem zbiórek, sześć asyst oraz Filip Dylewicz - 25 pkt i pięć zbiórek.

Wicemistrz Polski PGE Turów Zgorzelec przegrał w Zielonej Górze z Zastalem 83:87. Liderem gospodarzy był po raz kolejny Portorykańczyk Walter Hodge, który uzyskał 33 punkty, w tym 19 z rzutów wolnych, których wykonywał w meczu... 20.

W grupie drużyn walczących o awans do czołowej ósemki zwycięstwa odniosły dwie najlepsze w tej stawce - Śląsk i AZS Koszalin. Wrocławianie wygrali w Poznaniu z PBG Basket 78:73 i zapewnili sobie awans do play off. Natomiast akademicy pokonali AZS Politechnikę Warszawską 88:79; jednym z dwóch czołowych strzelców zespołu gospodarzy był Piotr Pamuła (14 pkt), który przed tygodniem reprezentował jeszcze barwy drużyny z Warszawy. Także 14 punktów dla AZS uzyskał J.J. Montgomery. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Andreja Urlepa.

W niedzielę zostanie rozegrany ostatni mecz kolejki w grupie drużyn 7-14. ŁKS podejmie w Łodzi Polpharmę Starogard Gd.