Spotkanie w Denver miało duże znaczenie dla "Słońc", gdyż rywale to bezpośredni rywal w walce o play off. Po piątkowej porażce zespół Polaka z bilansem 28 zwycięstw i 27 przegranych zajmuje 10. miejsce na Zachodzie. Nuggets (30-25) plasują się w tej konferencji na ósmej, ostatniej dającej prawo gry w drugiej części sezonu, pozycji.

Suns wygrali tylko pierwszą kwartę, ale gdyby nie słaba końcówka czwartej mogli pokusić się o zwycięstwo. Nieco ponad trzy minuty przed ostatnią syreną po akcji rozgrywającego Steve'a Nasha prowadzili 99:96, ale później do kosza trafiali już tylko miejscowi.

Gortat spędził na parkiecie ponad 34 minuty, trafił cztery z siedmiu rzutów z gry oraz jeden z dwóch wolnych. Z 4 zbiórek 10 miał pod własnym koszem. Zanotował też asystę, przechwyt i blok, a jego statystyki uzupełniły trzy straty i trzy faule.

W jego ekipie najskuteczniejszy był Shannon Brown - 18 pkt. Jeden mniej uzyskał Jared Dudley. Wśród Nuggets najlepiej zaprezentował się Aaron Afflalo, który zdobył 30 pkt, m.in. pięć razy trafił "za trzy"