Pięciu koszykarzy w ekipie z Los Angeles zdobyło co najmniej 11 punktów. Bohaterem okazał się rezerwowy Nick Young - na swoim koncie zapisał 19 punktów, choć grał zaledwie 21 minut. Trafił m.in. trzykrotnie za trzy (na cztery próby) i wykorzystał oba rzuty wolne.

To wspaniałe uczucie, na dodatek pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn NBA. Po meczu byłem bardzo podekscytowany. Podbiegłem do trybun i z każdym się poklepywałem - przyznał szczęśliwy Young.

Wśród pokonanych najskuteczniejszy okazał się czołowy snajper ligi Kevin Durant (24 pkt). Fatalnie spisał się za to inny gwiazdor tej drużyny Russell Westbrook, który trafił tylko cztery z 16 rzutów z gry (łącznie zdobył dziewięć punktów).

Zawodnicy Clippers mają obecnie bilans w Konferencji Zachodniej 38 zwycięstw i 23 porażki, a Thunder - 44-17.

Bardzo emocjonujące spotkanie w tej konferencji, zakończone aż trzema dogrywkami, rozegrali koszykarze Utah Jazz i Dallas Mavericks (123:121). Dzięki zwycięstwu Jazzmani przerwali serię siedmiu kolejnych porażek z Dallas.

Bohaterem gospodarzy był Al Jefferson. Nie tylko zdobył 28 punktów, ale przede wszystkim zaliczył aż 26 zbiórek, wyrównując swój rekord życiowy. W ekipie Mavericks najwięcej punktów zdobył słynny Niemiec Dirk Nowitzki - 40.

Obecny bilans Utah wynosi 32-30, a Dallas 34-28.