Lider Heat w wygranym 45. meczu sezonu zdobył 27 punktów i miał 11 zbiórek. Dzielnie wspomagał go Dwyane Wade zaliczając o dziewięć punktów mniej. W drużynie gości, osłabionej brakiem najwartościowszego zawodnika ubiegłego sezonu Derricka Rose'a, wyróżnił się mający 16 pkt John Lucas.

Po raz dwunasty w ostatnich trzynastu meczach ponad 100 punktów zdobyli zawodnicy Indiana Pacers. W czwartek ich wyższość w Minneapolis musieli uznać Milwaukee Bucks przegrywając 109:118. Prawie połowę zdobyczy punktowej gospodarzy w siódmym wygranym spotkaniu było dziełem Danny'ego Grangera (29) i George Hilla (22). Najcelniej wśród Bucks rzucał Brandon Jennings (27).

W jedynym meczu, którego losy rozstrzygnęły się w dogrywce, New Orleans Hornets zwyciężyli przed własną publicznością Houston Rockets 105:99. Eric Gordon zaliczył 27 pkt, a double-double popisał się Carl Landry (20 pkt i 10 zbiórek). Najcelniej w drużynie z Teksasu rzucał Goran Dragic (23).

Minnesota Timberwolves pokonując na wyjeździe Detroit Pistons 91:80 przerwali serię jedenastu porażek. To ich 26. zwycięstwo w 64 meczach sezonu. Rywale, którzy rozegrali o jeden mecz więcej, wygrali dotychczas 23 razy