Polscy koszykarze ponieśli trzecią porażkę w trzecim swoim występie w odbywających się w Słowenii mistrzostwach Europy - w sobotę „Biało-czerwoni” ulegli Chorwatom 70:74 (12:24, 20:17, 17:19, 21:12). Punkty dla polski zdobyli: Michał Ignerski 22, Krzysztof Szubarga 14, Marcin Gortat 14, Maciej Lampe 6, Przemysław Zamojski 6, Thomas Kelati 5, Adam Waczyński 2 i Przemysław Karnowski 1. Najskuteczniejszym graczem zespołu Chorwacji był Bojan Bogdanović, który uzyskał 23 pkt. Przez trzy kwarty sobotniego meczu zdecydowaną przewagę mieli Chorwaci, którzy 3 minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu prowadzili 24:4...

W kolejnych partiach „Hrvatska” utrzymywała dystans - w połowie trzeciej kwarty rywale prowadzili 56:38, a pod koniec tej części gry było 62:44 dla rywali polskich koszykarzy. W dramatycznej czwartej kwarcie Chorwaci tracąc siły i skuteczność pozwolili „Biało-czerwonym” odrobić straty - 3 minuty przed końcem meczu, po udanej indywidualnej akcji polskiego rozgrywającego Krzysztofa Szubargi było tylko 66:65 dla zespołu Jasmina Repeśy - mogło się wydawać, że Polacy sięgną po wygraną. Niestety, trzy kolejne próby rzutów za trzy punkty (Łukasz Koszarek i dwukrotnie Michał Ignerski) były nieudane, a przerywane faulami akcje Chorwatów pozwalały im odbudować minimalną przewagę i ostatecznie wygrać 74:70.

Trzecia przegrana - wcześniej zespół trenera Dirka Bauermanna uległ Gruzji (67:84) i Czechom (68:69) pozbawiła Polaków szans na awans do drugiej rundy turnieju. W pierwszym sobotnim meczu grupy C mistrzostw Europy Hiszpanie rozbili Czechów 60:39, w ostatniej kwarcie koszykarze trenera Juana Orengi pozwolili rywalom rzucić… 2 pkt.