Lider "Jeziorowców" Kobe Bryant przebywał na boisku ponad 31 minut, ale zdobył tylko 14 punktów i miał zaledwie trzy zbiórki. 16-krotni triumfatorzy rozgrywek zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej.

Porażki doznali także Washington Wizards. Stołeczna drużyna musiała uznać wyższość Boston Celtics przegrywając na wyjeździe 93:101. Marcin Gortat w ciągu 26 minut gry zdobył siedem punktów (3 celne rzuty z gry z 12 i jedyny trafiony wolny) i miał osiem zbiórek. Polak miał też trzy asysty, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie, oraz blok, dwie straty i faul. Najwięcej punktów dla Waszyngtonu zdobył Rasual Butler - 22, z czego 14 w ostatniej kwarcie.

Wizards zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 13-6. Prowadzą Toronto Raptors (15-5). W nocy z poniedziałku na wtorek zespół Marcina Gortata zagra z Celtics we własnej hali.