Mecz praktycznie pozbawiony był emocji, a "Kawalerzyści" prowadzili przez niemal całe spotkanie. Już po pierwszej kwarcie wygrywali różnicą 15 punktów, a na przerwę schodzili przy stanie 74:38. Najlepszy w ich szeregach był LeBron James, który zdobył 27 punktów.

Aż dziesięciu koszykarzy Cavaliers z 13-osobowej kadry trafiło co najmniej jeden rzut "za trzy". Najwięcej - siedem - miał ich na koncie J.R. Smith. Poprzedni rekord udanych prób zza łuku w meczu wynosił 23. W 2009 roku ustanowił go zespół Orlando Magic, a w 2013 wyrównała ekipa Houston Rockets. Natomiast uwzględniając tylko spotkania fazy play off, najlepszym osiągnięciem było 21 trafień. 24 kwietnia dokonali tego broniący tytułu koszykarze Golden State Warriors.

To był wyjątkowy wieczór dla wszystkich naszych zawodników. W tej lidze grało już wiele wspaniałych drużyn, wielkich koszykarzy i świetnych strzelców, dlatego ustanowienie rekordu to dla nas coś wyjątkowego - powiedział James.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Paul Millsap - 16 punktów i 11 zbiórek.

To była dziesiąta z rzędu porażka Hawks z Cavaliers w fazie play off. Kolejne dwa mecze - w piątek i niedzielę - odbędą się w Atlancie.