Cavaliers już po kilku minutach prowadzili z broniącymi tytułu "Wojownikami" 9:0, a później z większym spokojem dyktowali warunki na parkiecie.

Rywale wyszli na ten mecz z poczuciem desperacji, jak gdyby stawką był cały sezon. A my zagraliśmy, jakby wszystko było pięknie i kolorowo - podsumował koszykarz drużyny z Oakland Draymond Green.

Gościom szczególnie nie pomógł tym razem gwiazdor Stephen Curry, które pierwsze tego dnia punkty zdobył dopiero w drugiej kwarcie.

Rywale zagrali agresywnie w defensywie. W żaden sposób na to nie zareagowałem, nie potrafiłem zagrać jak zwykle. Jeśli mam robić swoje i pomóc drużynie, muszę grać sto razy lepiej, szczególnie w pierwszej kwarcie. Wciąż jednak jesteśmy w dobrym położeniu - ocenił MVP fazy zasadniczej.

Bardzo dobrze w ekipie "Kawalerzystów" spisał się za to LeBron James, który zdobył 32 punkty.

"Napędzili" mnie koledzy z drużyny. Mówili, żebym grał agresywnie, i tak zrobiłem. Trzeba umieć wyciągać wnioski z błędów, które popełniało się wcześniej - powiedział gwiazdor gospodarzy, którego krytykowano za występy w poprzednich meczach.

Czwarte starcie zaplanowano na piątek, również w Cleveland.