Kilka meczów Wizards przegrali z powodu słabej postawy w ostatniej części gry. Tym razem końcówka należała do nich. Po wyrównanej pierwszej połowie, w trzeciej kwarcie Suns zbudowali 11-punktowe prowadzenie, jednak gospodarze z nawiązką stratę odrobili.

Nie do zatrzymania w ich szeregach był Bradley Beal. 23-letni strzelec ustanowił rekord kariery zdobywając 42 punkty. John Wall dołożył 18 pkt i miał 15 asyst.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał 38 minut i uzyskał ósme w tym sezonie tzw. double-double, na które złożyło się 10 punktów i 13 zbiórek. Trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry i spudłował oba wolne. Jego dorobek uzupełnia blok i asysta. Miał także dwie straty i pięć fauli.

Wśród pokonanych najlepsi byli Devin Booker i Eric Bledsoe, którzy zdobyli odpowiednio 30 i 29 pkt.

Wizards z bilansem 4-9 zajmują 13. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w piątek. Na wyjeździe zmierzą się z Orlando Magic (6-8).