Drużyna Cavaliers wygrała z New York Knicks 119:104, a zespół Warriors pokonał Los Angeles Clippers 123:113. To była pierwsza seria gier po przerwie na Mecz Gwiazd.

LeBron James z ekipy "Kawalerzystów" zanotował trzecie triple-double w tym sezonie i 48. w karierze w zasadniczej części zmagań. Zapisał na koncie 18 punktów, 15 asyst i 13 zbiórek.

Dobrze zagrali też Kyrie Irving (23 pkt) i rezerwowy Kyle Korver (20), który sześciokrotnie trafiał za trzy punkty; na 10 prób.

Wśród pokonanych wyróżnili się Courtney Lee (25 pkt) i Carmelo Anthony (20).

W spotkaniu "Wojowników" z Clippers najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Stephen Curry - 35 pkt, w tym sześć "trójek".

Koszykarze Cleveland Cavaliers są na czele tabeli Konferencji Zachodniej z bilansem gier 40-16, zaś Golden State Warriors prowadzą na Zachodzie 48-9.

W jedynym spotkaniu zakończonym po dogrywce ekipa Detroit Pistons wygrała z Charlotte Hornets 114:108, mimo że przegrywała różnicą 18 punktów.

O sukcesie Pistons przesądził Kentavious Caldwell-Pope, zdobywca 33 punktów, w tym aż 27 w drugiej części gry.

W Nowym Orleanie miejscowi Pelicans przegrali 99:129 z Houston Rockets, w barwach których świetnie zagrał nowo pozyskany

Lou Williams (z Los Angeles Lakers). Zdobył 27 punktów w zaledwie 25 minut; miał siedem "trójek".