Od początku spotkania w San Antonio gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. W pierwszej połowie osiągnęli 26-punktową przewagę. Goście na początku czwartej kwarty zbliżyli się do rywali na cztery punkty, ale gospodarze szybko powiększyli przewagę.

Leonard osiągnął najlepszy rezultat w historii swoich występów w fazie play off. W rzutach wolnych był nieomylny (19 na 19), a na 14 rzutów z pola dziewięć było celnych. Do dorobku punktowego dołożył 11 zbiórek i dwie asysty. Poza nim czterech innych graczy Spurs zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe: Tony Parker (15), Danny Green (12), LaMarcus Aldridge (11) i Pau Gasol (10).

W drużynie gości natomiast najskuteczniejszy był Mike Conley, który zdobył 24 punkty.

Trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w czwartek w Memphis.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Cleveland Cavaliers pokonali Indiana Pacers 117:111 i również prowadzi 2:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw. W drużynie gospodarzy najlepiej punktował Kyrie Irving, który zdobył 37 oczek. 27 punktów dołożył Kevin Love.

Trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w czwartek w Indianapolis. Cavaliers nigdy wcześniej nie przegrali rywalizacji na tym etapie, jeśli prowadzili 2:0.