Pierwsza kwarta należała do Francuzów. Polacy starali się, jak mogli, ale się nie udało. Biało-czerwoni ani razu nie byli na prowadzeniu i w sumie mogli się cieszyć, że przegrywali tylko czterema punktami. A "Trójkolorowi" prowadzili 22:18.

Na szczęście Polacy podnieśli się z kolan. W drugiej kwarcie wygraliśmy minimalnie 14:13. Ale w całym meczu nadal prowadzili Francuzi 35:32. Po pierwszej połowie najskuteczniejszy na parkiecie był Adam Wójcik, który rzucił 11 punktów.

Jednak w trzeciej odsłonie "Trójkolorowi" udowodnili, że to oni bronią brązowego medalu. Francuzi rzucili aż 25 punktów. Choć nasi zawodnicy odpowiedzieli 21 punktami, to i tak przegrali kwartę i w całym meczu prowadzili przeciwnicy biało-czerwonych.

Trener Urlep wyraźnie wrócił naszym uwagę na grę w obronie. Taktyka podziała. Polacy dobrze bronili dostępu pod własny kosz. Ale odbyło się kosztem ataku. Francuzi rzucili tylko 14 oczek, a nasi dołożyli 14. W ten sposób przegraliśmy cały mecz 66:74.

Jednak nie należy się martwić. Mimo porażki Polacy zagrali dobre zawody. Biało-czerwoni byli skazywania na wysoką porażkę, a przegrali tylko ośmioma punktami. Najlepszy na parkiecie okazał się doświadczony Adam Wójcik, który rzucił aż 19 punktów. Wśród "Trójkolorowych" skuteczny był Tony Parker - zdobył 18 oczek.