Polacy, osłabieni brakiem Marcina Gortata, wyraźnie przegrywali walkę pod tablicami. Po 20 minutach Chorwaci wygrywali już 42:34.

W naszej ekipie słabo spisywali się podstawowi zawodnicy - David Logan pierwsze punkty uzyskał na początku trzeciej kwarty, a bez punktów był Michał Ignerski. Dlatego trener Katzurin wpuścił na parkiet rezerwowych Michała Chylińskiego i Roberta Witkę. Ten pierwszy nie mylił się w rzutach za trzy punkty, drugi walczył pod tablicami. Różnicę punktową udało się trochę zniwelować, ale to było za mało do zwycięstwa.

Turniej w Bambergu jest przedostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 7 września w Polsce. Wcześniej w Łodzi Polacy dwukrotnie grali z Chorwatami - w pierwszym spotkaniu przegrali 78:82, a w drugim zwyciężyli 71:67.

Polska - Chorwacja 74:81 (22:19, 12:23, 25:23, 15:16)