• Marcin Lewandowski
    2
    18
    Polska zdobyła pięć medali w 17. halowych lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Birmingham (1-4 marca) i uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli końcowej. W klasyfikacji punktowej reprtezentacja Polski uplasowała się na czwartej pozycji.
  • Piotr Lisek
    Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5,85 zdobył w Birmingham brązowy medal halowych mistrzostw świata w skoku o tyczce. Po raz trzeci konkurs tej imprezy IAAF wygrał Francuz Renaud Lavillenie - 5,90, a na podium stanął jeszcze Amerykanin Sam Kendricks - 5,85.
  • Polska sztafeta kobiet ze srebrnym medalem halowych mistrzostw świata
    4
    Sztafeta kobiet 4x400 m z rekordem Polski 3.26,09 zdobyła w Birmingham srebrny medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata po dyskwalifikacji zespołu Jamajki, który na mecie był drugi. Zwyciężyły Amerykanki - 3.23,85, a trzecie miejsce zajęły Brytyjki - 3.29,38.
    Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) wynikiem 3.58,39 zdobył na bieżni w Birmingham srebrny medal halowych mistrzostw świata w biegu na 1500 m. Zwyciężył Etiopczyk Samuel Tefera - 3.58,19, a trzeci był Marokańczyk Abdelaati Iguider - 3.58,43.
  • Adam Kszczot
    3
    14
    Adam Kszczot (RKS Łódź) wynikiem 1.47,47 został halowym mistrzem świata w biegu na 800 m. Srebro zdobył Amerykanin Drew Windle - 1.47,99, a brąz Hiszpan Saul Ordonez - 1.48,01. To pierwsze trofeum polskich lekkoatletów wywalczone w Birmingham.
  • Paulina Guba
    Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) pchnęła kulę na odległość 18,54 zajmując piąte miejsce w halowych mistrzostwach świata w Birmingham. Złoty medal zdobyła Węgierka Anita Marton, która uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie - 19,62.
  • Laura Muir
    1
    Brytyjska biegaczka Laura Muir dotarła na mistrzostwa świata w Birmingham 20 godzin przed startem na 3000 m dzięki brawurowej jeździe taksówkarza. Niczym kierowca rajdowy wiózł zawodniczkę i jej trenera sześć godzin z Glasgow przez zaśnieżone drogi środkowej Anglii.
  • Sylwester Bednarek
    Sylwester Bednarek (RKS Łódź) wynikiem 2,25 zajął piąte miejsce w konkursie skoku wzwyż pierwszego dnia halowych mistrzostwach świata w Birmingham. Złoty medal rezultatem 2,36 zdobył Rosjanin Danił Łysenko występujący pod neutralną flagą.
  • Kamila Lićwinko
    Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata i halowa mistrzyni globu z 2014 roku w skoku wzwyż Kamila Lićwinko zawiesza karierę. Lekkoatletka KS Podlasie Białystok poinformowała, że spodziewa się dziecka.
  • Justyna Święty-Ersetic
    Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 m ustanowili podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu rekordy Polski. Piotr Lisek skoczył o tyczce najwyżej w tym roku na świecie - 5,91 i triumfował w klasyfikacji IAAF World Indoor Tour.
    Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce berlińskiego mityngu wynikiem 5,83. W pobitym polu zostawił dwóch najlepszych zawodników igrzysk w Rio de Janeiro - Brazylijczyka Thiago Braza da Silvę oraz Francuza Renauda Lavillenie, którzy pokonali poprzeczkę na 5,70.
  • Lekkoatletyka
    Szybko zareagowali rosyjscy sportowcy, kiedy do Irkucka przyjechali kontrolerzy Rosyjskiej Agencji Dopingowej (RUSADA). Do pobrania próbek nie doszło, gdyż lekkoatleci zgłosili, że są chorzy lub zrezygnowali ze startu.