Shegumo uzyskał czas 2:11.8 sek. i przegrał jedynie z Włochem Daniele Meucci, który był szybszy o 52 sekundy. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Aleksiej Reunkow.

43. był Błażej Brzeziński (2:25.17). Marcin Chabowski i Henryk Szost nie ukończyli biegu.

Polacy zdobyli w Zurychu już jedenaście medali - 2 złote, 5 srebrne i 4 brązowe, ale nasz dorobek może się jeszcze powiększyć. Szanse na medale mają skoczkinie wzwyż, Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka. W finale skoku w dal wystartują Tomasz Jaszczuk i Adrian Strzałkowski. Na 3000 m z przeszkodami pobiegnie Katarzyna Kowalska. Pozostałe "polskie" finały to sztafety kobiet i mężczyzn na 400 m oraz mężczyzn 4 x 100 m.

Rekordowe dla Polski były mistrzostwa Europy w 1966 roku w Budapeszcie, na których "biało-czerwoni" zdobyli 15 krążków.