Małachowski najdalszy rzut oddał w piątym podejściu. Hartingowi, młodszemu bratu mistrza olimpijskiego, świata i Europy Roberta, dysk poleciał na 68,06 m. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Niemiec jest jednak specjalistą od rywalizacji na własnym terenie. Poza granicami kraju najlepiej zaprezentował się w eliminacjach ubiegłorocznych MŚ w Pekinie - 64,23.

W piątek w Dessau drugie miejsce w biegu na 400 m zajęła Hołub (Bałtyk Koszalin). Czas 52,47 jest tylko o 0,27 s gorszy od minimum olimpijskiego PZLA. Szósta na dystansie jednego okrążenia była Monika Szczęsna (AZS AWF Katowice), a wygrała Niemka Ruth Spelmeyer - 52,31.

Trzecie lokaty wywalczyli: w rzucie oszczepem Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk) - 78,72, tyczkarz Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) - 5,40 i w biegu na 1500 m Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola) - 4.09,64. W tej ostatniej konkurencji startowała jeszcze Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków), a czas 4.11,40 dał jej szóstą pozycję.

Piąta w konkursie trójskoku była Anna Jagaciak-Michalska (AZS OŚ Poznań) - 13,59. W biegu na 3000 m Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) poprawił wynikiem 7.58,38 rekord życiowy i zajął szóste miejsce. Tuż za nim finiszowali Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock) - 8.00,86 i Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) - 8.01,31.

Z kolei na 1500 m jako dziewiąty na metę dotarł Artur Ostrowski (KB Sporting Międzyzdroje) - 3.42,20, a Krzysztof Żebrowski (SKS Feniks Siedlce) był 14. - 3.48,49.