Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Nastazja Iwanowa - 2:28.42, a drugie miejsce zajęła Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) - 2:29.55.

W Biegu Oshee na 10 km zwyciężyli Dmytro Łaszyn z Ukrainy – 29.02 i Swietłana Kudelisz z Białorusi – 33.12. Najlepsi z Polaków: piąty Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - 29.12 i druga Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) - 33.20.

W półmaratonie osób niepełnosprawnych, które rywalizowały na handbike'ach, najszybciej trasę 21,097 km pokonali Rafał Wilk (Stal Rzeszów) w 31.32 i Słowaczka Anna Oroszova w 42.47.

W niedzielnych zawodach udział wzięło w sumie ok. 17 tys. osób. Starterem była rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a medale na mecie wręczał m.in. utytułowany dyskobol Piotr Małachowski.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP Maciej Jałoszyński z PZLA, mimo że w czołówce było kilku Polaków, nie wszyscy mogli zostać sklasyfikowani w mistrzostwach kraju. "Muszą być spełnione dwa podstawowe warunki - klub musi mieć licencję związku na dany rok, podobnie jak sam zawodnik" - podkreślił.

Wcześniej, 2 kwietnia w Dębnie, o medale mistrzostw Polski w maratonie rywalizowały kobiety. Złoty zdobyła Dominika Stelmach (RK Athletics Warszawa), srebrny Paulina Golec (AZS AWF Kraków), a brązowy Arleta Meloch (GKS Olimpia Grudziądz).