Lićwinko poprawiła o centymetr swoje najlepsze tegoroczne osiągnięcie. W miniony weekend w Łodzi uzyskała 1,94, dzięki czemu uzyskała minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie oraz została współliderką światowych tabel. W Eugene w pierwszej próbie pokonała 1,84, 1,88 i 1,92, a w drugiej 1,95. Triumfowała Rosjanka występująca pod neutralną flagą Maria Lasitskene (bardziej znana pod wcześniejszym nazwiskiem Kuczina), która skoczyła 2,03.

Na podium znalazł się również Lisek, halowy mistrz Europy i rekordzista Polski. W silnie obsadzonej w konkursie tyczkarzy zajął trzecie miejsce i zapewnił sobie występ w MŚ. Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) uplasował się na ósmym miejscu - 5,56. Zwyciężył Amerykanin Sam Kendricks - 5,86.

Siódma na 800 m była Joannę Jóźwik (AZS AWF Warszawa) z wynikiem 2.00,77, a na dystansie 1500 m dłuższym Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) wywalczyła 10. lokatę - 4.05,74. Obie uzyskały minimum na sierpniowe mistrzostwa globu. Triumfowały mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro, odpowiednio, Caster Semenya z RPA i Kenijka Faith Chepngetich Kipyegon.

Kulomiot Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno), który dwa tygodnie temu pchnął w Kielcach 21,51, tym razem uzyskał 20,29 m, co dało mu siódme miejsce. Na stadionie w Oregonie w 2014 roku sięgnął po złoto mistrzostw świata do lat 20. W sobotę wygrał złoty medalista ubiegłorocznych igrzysk Amerykanin Ryan Crouser - 22,43.

Ozdobą sobotnich zmagań była rywalizacja trójskoczków, której bohaterami byli Amerykanie - mistrz olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro Christian Taylor oraz srebrny medalista dwóch ostatnich igrzysk Will Claye. Obaj uzyskali ponad 18 metrów - pierwszy zakończył zmagania z wynikiem 18,11, drugi - 18,05.

Cykl Diamentowej Ligi, składający się w tym roku z 14 mityngów, odbywa się po raz ósmy. Pierwsze zawody zostały rozegrane 5 maja w stolicy Kataru Dausze, a następne w Szanghaju. Główną nagrodą jest diamentowe trofeum oraz czek na 40 tysięcy dolarów. Pula nagród wynosi osiem milionów dol. (m.in. zwycięzcy konkurencji w każdym z mityngów otrzymują 10 tys.). Rywalizacja zakończy się 1 września w Brukseli.