• Almaz Ayana i Usain Bolt
  Jamajski sprinter Usain Bolt został po raz szósty w karierze uznany najlepszym lekkoatletą roku w plebiscycie IAAF. Wśród kobiet uhonorowano rekordzistkę globu w biegu na 10 000 m Etiopkę Almaz Ayanę. W finałowej trójce była Anita Włodarczyk.
 • Oscar Pistorius
  Skazany na sześć lat za zamordowanie swej partnerki były lekkoatleta Oscar Pistorius z Republiki Południowej Afryki został przeniesiony do bardziej odpowiedniego więzienia dla niepełnosprawnych - poinformowała francuska agencja AFP.
 • Anita Włodarczyk
  8
  Rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) znalazła się w finałowej trójce zawodniczek nominowanych do tytułu najlepszej lekkoatletki roku IAAF.
 • Anita Włodarczyk
  2
  2
  Anita Włodarczyk w sporcie osiągnęła wszystko. Jest rekordzistką świata w rzucie młotem, ma siedem złotych medali: dwa olimpijskie, dwa mistrzostw globu, trzy Europy, siedem statuetek Złote Kolce i - jak powiedziała - nadal ogromną motywację do trenowania.
 • Srebrny medalista z Rio, młociarz Piotr Małachowski (L) i złota medalista olimpijska, młociarka Anita Włodarczyk (P), zostali laureatami 1. miejsca nagrody Złote Kolce
  Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) i Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) zostali laureatami Złotych Kolców, najbardziej prestiżowego rankingu w polskiej lekkoatletyce, organizowanego od 1970 roku. Uroczysta gala podsumowująca sezon odbyła się w piątek w Warszawie.
 • Usain Bolt
  1
  Najlepszy sprinter w historii, dziewięciokrotny mistrz olimpijski Usain Bolt potwierdził, że rozpocznie sezon w 2017 r. startem w Australii. Za start ma otrzymać milion dolarów - poinformowały tamtejsze media.
 • Irena Szewińska
  11
  Irena Szewińska, siedmiokrotna medalistka olimpijska, a obecnie członkini MKOl, została uhonorowana przez rząd Japonii Orderem Wschodzącego Słońca - Złote Promienie ze Wstęgą. Odznaczenie zostanie wręczone w styczniu.
 • Anita Włodarczyk
  2
  Rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk znalazła się wśród dziesięciu zawodniczek nominowanych do tytułu najlepszej lekkoatletki roku IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych).
 • Francuska policja
  4
  W strzelaninie na parkingu jednej z restauracji w Lexington (stan Kentucky) zginęła 15-letnia córka Tysona Gaya, byłego mistrza świata w biegach na 100 i 200 m. "Jestem w szoku. Nie rozumiem, co się stało. Dopiero była w domu na ferie" - powiedział Amerykanin.
 • Mo Farah
  Mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Rio de Janeiro Hiszpanka Ruth Beitia i złoty medalista igrzysk w biegu na 5000 i 10000 m Brytyjczyk Mo Farah zostali najlepszymi lekkoatletami Europy sezonu. Nominowana była młociarka Anita Włodarczyk, która wywalczyła w Brazylii złoto.
 • Jessica Ennis-Hill
  Mistrzyni olimpijska z Londynu i srebrna medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w siedmioboju Jessica Ennis-Hill zakończyła karierę. 30-letnia brytyjska lekkoatletka ma w dorobku także m.in. trzy krążki mistrzostw świata, w tym dwa złote.
 • Usain Bolt
  1
  Dziewięciokrotny mistrz olimpijski Usain Bolt oraz inni wybitni jamajscy sprinterzy: Shelly-Ann Fraser-Pryce, Veronica Campbell-Brown i Asafa Powell zostaną uhonorowani pomnikami, które staną przed Stadionem Narodowym w Kingston.