Niestety to zwycięstwo nie pozwoli drużynie Bogdana Wenty awansować do półfinału tego turnieju. Drzwi do strefy medalowej zamknęli nam Szwedzi, pokonując Chorwatów.

Polakom została walka o jak najwyższą lokatę na tym turnieju. Jeśli zmieścimy się w czołowej "7" zawodów, to będziemy mogli grać w kwalifikacjach do olimpiady.

W poniedziałek dzień przerwy. We wtorek w ostatnim meczu drugiej fazy grupowej zmierzymy się z Chorwatami.

Polska - Serbia 27:26

60. min. - Błąd Serbów!!! Mamy piłkę!!! Czas dla Polski. Jeśli trafimy, to wygramy mecz. Jest, jest jest!!! Bielecki, gol!!! 6. sekund do końca. Rzut Serbów... Wyszomirski broni!!! Zwycięstwo 27:26!!!

59. min. - Wyszomirski pokonany. 26:25 dla Serbii. Gol Lijewskiego i jest remis.

58. min. - Bielecki gubi piłkę, kontra Serbów i gol. Przegrywamy 24:25. Rosiński doprowadza do remisu. Kara dla Serba.

57. min. - Gol dla Serbów i znów jest remis.

56. min. - Wyszomirski broni. Tomczak daje nam prowadzenie 24:23. Kara dla Grabarczyka.

55. min. - Vujin pokonuje Wyszomirskiego. 23:22 dla Serbów. Gol Bieleckiego i jest remis.

54. min. - Rosiński nie trafia.

53. min. - Tłuczyński zatrzymany. Błąd Serbów. Piłka dla Polski. Kara dla Serba. Kontuzja Tłuczyńskiego. Polak schodzi z boiska.

52. min. - Faul w ataku Jureckiego. Piłka dla Serbów. Kara dla Lijewskiego. Gol dla rywali i znów remis 22:22.

51. min. - Wyszomirski pokonany.

50. min. - Wyszomirski broni. Lijewski trafia w samo "okienko". Prowadzimy 22:20.

49. min. - Lijewski daje nam prowadzenie 21:20.

48. min. - Kara dla Serba, ale Rosiński trafił wcześniej w bramkarza. Sesum pokonuje Szmala i jest remis 20:20.

47. min. - Szmal pokonany i jest już tylko 20:19 dla Polski.

46 min. - Gol dla Serbów. Z pięciu bramek przewagi zostały tylko dwie. Jaszka nie trafia.

45. min. - Rzut Jurkiewicza obroniony. Vujin zdobywa 17. bramkę dla Serbów. Maleje nasza przewaga. Jurasik traci piłkę.

44. min. - Szmal pokonany i jeszcze niestety kara dla Rosińskiego.

43. min. - Vujin zablokowany. Tłuczyński się nie myli i jest 20:15 dla Polski. Czas dla Serbów.

42. min. - W kolejnej rehabilituje się Lijewski. Mamy 19. bramkę.

41. min. - Szmal broni. Lijewski traci piłkę. Skuteczna kontra Serbów.

40. min. - Vujin pokonuje Szmala. My odpowiadamy golem Jureckiego. Dodatkowo kara dla Serba. Gramy w przewadze.

39. min. - Znów przechwyt, kontra i gol Jurasika. 17:13 dla Polski.

38. min. - Przechwyt Polaków i gol Tłuczyńskiego. To jego 9. gol w tym meczu.

37. min. - Szmal znów fantastycznie broni. Myli się Jurkiewicz.

36. min. - Szmal broni. Jurasik trafia ze skrzydła. Mamy przewagę dwóch goli 15:13.

35. min. - Kara dla Serba. Rzut karny dla nas. Tłuczyński... gol!

34. min. - Szmal pokonany, jest 13:13.

33. min. - Kapitalny gol Rosińskiego. Przechwyt i gol Tłuczyńskiego. Prowadzimy 13:12.

32. min. - Vujin zdobywa swoja 7. bramkę w tym meczu.

31. min. - Drugą połowę rozpoczęli "biało-czerwoni". Karny, Tłuczyński i gol. Mamy remis 11:11.

30. min. - Karny dla Serbów... gol. W ostatniej akcji pierwszej płowy trafia Jurasik. Do przerwy Serbowie prowadzą 11:10.

29. min. - Faul w ataku Serbów. Jurasik znów się myli. Czas dla trenera Serbii. Przegrywamy 9:10.

28. min. - Kara dla Serba po faulu na Jureckim. Jurasik w słupek, a Jaszka w poprzeczkę. Co za pech.

26. min. - Szmal broni. Jurecki rzuca w słupek. 10. gol dla rywali.

25. min. - Gol dla Serbów i kara dla Rosińskiego. Tłuczyński trafia i jest 9:9.

24 min. - Ilić nie trafia. Bielecki zablokowany.

23. min. - Szmal broni. Bielecki doprowadza do remisu 8:8.

22. min. - Przechwyt Polaków i gol Tłuczyńskiego.

21. min. - Tłuczyński trafia z karnego.

20. min. - Rzut Bieleckiego obroniony. Serbowie trafiają i jest 8:5 dla nich.

19. min. - Serbowie odskakują na dwie bramki.

18. min. - Kolejna strata Polaków. Serbowie też popełniają błąd. Mamy piłkę, ale ją tracimy.

17. min. - Rzut Bieleckiego obroniony. Karny da Serbów i gol. Przegrywamy 4:5.

16. min. - Tracimy piłkę, a po chwili bramkę i jest remis 5:5.

15 min. - Kara dla Grabarczyka. Szmal nie dał rady. Czwarty gol Serbów.

14. min. - Szmal broni! Gol Bieleckiego. Prowadzimy 5:3.

13. min. - Kara dla jednego z rywali. Gramy w przewadze. Gol Tłuczyńskiego.

12. min. - Rzut karny dla Serbów... gol.

11. min. - Rzut karny, Tłuczyński i gol. 3:2 dla Polski.

10. min. - Szmal pokonany. 2:2.

9. min. - Pierwszy gol dla Serbii. Bramka Jaszki nie zostaje uznana. Faul w ataku.

8. min. - Szmal znów broni! Błąd kroków Jurkiewicza.

7. min. - Szmal broni! Gol Jurkiewicza i jest 2:0.

6. min. - Złe podanie do Stojkovicia i przechwyt Polaków. Wreszcie trafia Zaremba. Prowadzimy 1:0.

5. min. - Serbowie marnują okazję. A my gubimy piłkę. Dalej jest 0:0.

4. min. - Blokujemy rzut Serbów. Kuchczyński popełnia błąd i jest strata.

3. min. - Jaszka trafia piłką w głowę rywala. Nadal jest 0:0.

2. min. - Niestety my też tracimy piłkę. Ale odzyskuje ją Jaszka.

1. min. - Rozpoczęli Serbowie. Błąd kroków. Piłka dla Polaków.