Dla Francuzów to czwarty w historii mistrzem świata piłkarzy ręcznych. Dodatkowo wygrali czwartą wielką imprezę z rzędu - po igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2008, mistrzostwach świata w Chorwacji 2009 i mistrzostwach Europy w Austrii 2010. To pokazuje kto w tej chwili rządzi w męskim szczypiorniaku.

Niedzielny finał obie ekipy zaczęły bardzo spokojnie. W końcówce pierwszej części gry Francuzi odskoczyli rywalom. Do przerwy prowadzili trzema golami i wydawało się, że mecz jest pod ich kontrolą.

Jednak waleczni Duńczycy nie składali broni. Niesieni dopingiem swoich kibiców odrobili straty. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry pojedynek toczył się według scenariusza "gola za gol".

Gdy minęła 60. minuta na tablicy był remis 31:31. To oznaczało, że do wyłonienia mistrza będzie potrzebna dogrywka. W niej lepsi okazali się "Trójkolorowi" i to oni zdobyli złote medale MŚ w Szwecji.

Francja – Dania 37:35 (15:12, 31:31)

Francja: Daouda Karaboue, Thierry Omeyer - Jerome Fernandez, Didier Dinart, Xavier Barachet, Bertrand Gille, Guillaume Joli, Samuel Honrubia, Nikola Karabatic, Franck Junillon, Wiliam Accambray, Luc Abalo, Cedric Sorhaindo, Michael Guigou, Sebastien Bosquet, Arnaud Bingo.

Dania: Niklas Landin Jacobsen, Soeren Rasmussen - Mads Christiansen, Lasse Boesen, Rasmus Lauge Schmidt, Lars Christiansen, Anders Eggert Jensen, Bo Spellerberg, Michael Knudsen, Jesper Noeddesbo, Lasse Svan Hansen, Hans Lindberg, Rene Toft Hansen, Kasper Soendergaard, Mikkel Hansen, Kasper Nielsen.