Mistrz olimpijski z ubiegłorocznych igrzysk w Londynie poprawił własny najlepszy wynik na świecie 0,48 sekundy.

Drugie miejsce w tym wyścigu zajął Paweł Korzeniowski, polski pływak miał wynik 1.58,59, trzecie miejsce zajął Japończyk Yuki Kobori - 1.55,39. Polak wystąpił jeszcze w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz w rywallizacji na 50 metrów stylem motylkowym - w pierwszej z tych konkurencji polski mistrz świata z 2005 roku i srebrny medalista z ubiegłorocznych mistrzostw świata, był drugi uzyskując czas 4.06,78, do zwycięzcy - Thomasa Frasera-Holmesa (Australia) stracił 4,80 sekundy. na 50 metrów st. mot. został sklasyfikowany na szóstej pzoycji z czasem 23,80 sekundy, tuż za innym reprezentantem Polski, Konradem Czerniakiem (23,10).