Słowak z grupy Cannondale był gorszy o przysłowiowy „błysk szprychy”, o tym, kto pierwszy minął linię mety, decydował fotofinisz.

W akcji rozprowadzania Matteo Trentina brał udział inny kolarz grupy Omega Pharma - Michał Kwiatkowski. Polski kolarz prowadził peleton do 300 metrów przed metą, ostatecznie zajął na piątkowym etapie 22. miejsce, w takim samym czasie, jak zwycięzca.

Michał Gołaś (Omega Pharma) zajął 62. miejsce, stracił do etapowego zwycięzcy minutę i 26 sekund. Maciej Bodnar (Cannondale) był w piątek 101., stracił 3 minuty i 48 sekund. Bartosza Huzarskiego (NetApp) sklasyfikowano w piątek na 127 pozycji, jego strata wyniosła 8 minut i 48 sekund. Rafał Majka (Saxo Tinkoff) zajął 169 miejsce, przyjechał na metę 12 minut i 16 sekund po zwycięzcy.

Liderem wyścigu po siedmiu etapach pozostaje Włoch Vincenzo Nibali (Astana), ma 2 sekundy przewagi nad Jakobem Fuglsangiem (Dania, Astana) oraz 44 sekundy nad Peterem Saganem.

Czwarty w klasyfikacji generalnej jest nadal Michał Kwiatkowski, jego strata do Nibalego wynosi 50 sekund.

Michał Gołaś zajmuje 50. miejsce, traci do lidera wyścigu 17 minut i 13 sekund. Maciej Bodnar jest 71. ze stratą 25 minut i 49 sekund.

Na 89. pozycji klasyfikowany jest Bartosz Huzarski (strata 32.15), wreszcie Rafał Majka - jest po siedmiu etapach 181. kolarzem TdF (strata 1 godziny i 5 min.).

Sobotni ósmy etap „Wielkiej Pętli” liczy 161 kilometrów, a trasa wiedzie z Tomblaine do Gerardmer La Mauselaine.