W wyścigu nie wystartuje Michał Kwiatkowski. Powodem nieobecności zawodnika zespołu Omega Pharma-Quick Step jest przemęczenie.

W marcu Kwiatkowski wystartował w wyścigu Tirreno-Adriático, w którym zajął 18. miejsce. W kwietniu Polak wziął udział w pięciu prestiżowych wyścigach - Vuelta al País Vasco (2. miejsce), Amstel Gold Race (5. miejsce), Strzale Walońskiej (3. miejsce), Liege-Bastogne-Liege (3. miejsce) oraz w Tour de Romandie, w którym zajmował pierwsze miejsce po pierwszym etapie. Wyścigu Tour de Romandie Kwiatkowski nie ukończył, podobnie jak Criterium du Dauphine, z którego wycofał się z powodu przemęczenia.

25 czerwca Michał Kwiatkowski wywalczył w Zawoi tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. 5 lipca wystartował w Tour de France. Kwiatkowski był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem - zajął 28. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. pozycję w klasyfikacji młodzieżowej.

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Gdańsku. Wyścig zakończy się 9 sierpnia w Krakowie.