Polscy pływacy zajęli czwarte miejsce w finale sztafety 4x100 m stylem dowolnym na mistrzostwach Europy w Berlinie. Konrad Czerniak, Kacper Majchrzak, Sebastian Szczepański i Paweł Korzeniowski po raz kolejny ustanowili rekord kraju wynikiem 3 minuty, 15 sekund i 10 setnych. W eliminacjach Polacy również popłynęli w rekordowym czasie - 3:15.78.

Mistrzami Europy zostali Francuzi (Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manaudou, Jeremy Stravius), którzy czasem 3:11.64 ustanowili nowy rekord mistrzostw Europy. Srebrne medale dla Rosjan (3:12.67), a brązowe wywalczyli Włosi (3:12.78).

Był to jedyny finał z udziałem reprezentantów Polski w pierwszym dniu konkurencji pływackich na mistrzostwach w Berlinie. Pozostali odpadli w półfinałach:
- 50 m st. motylkowym - Anna Dowgiert (26.76) i Aleksandra Urbańczyk (26.75); obie zajęły w swoich półfinałach 7. lokaty; ostatni czas dający awans do finału to 26.31 sek.
- 100 m st. grzbietowym - Radosław Kawecki (54.92) zajął 5. miejsce w swoim półfinale i jest drugim rezerwowym; ostatni czas dający awans do finału to 54.80 sek.
- 200 m st. grzbietowym - Alicja Tchórz z czasem 2:13.29 była 4. w swoim półfinale i jest pierwszą rezerwową; Klaudia Naziębło była ostatnia w drugim wyścigu z czasem 2:15.98; ostatni czas dający awans do finału to 2:12.06.

Mistrzem Europy w wyścigu na 400 m stylem dowolnym został Serb Velimir Stjepanović z czasem 3:45.66. Wyprzedził Andreę D’Arrigo z Włoch (3:46.91) i Brytyjczyka Jaya Lelliotta (3:47.50). Złoto na 400 m stylem zmiennym kobiet wywalczyła Katinka Hosszu z Węgier z nowym rekordem mistrzostw Europy 4:31.03. Srebro dla Mireii Garcii Belmonte z Hiszpanii (4:33.13), a brąz wywalczyła Aimee Willmott z Wielkiej Brytanii (4:34.69).

Mistrzyniami Europy w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym zostały Szwedki (Michelle Coleman, Magdalena Kuras, Louise Hansson i Sarah Sjoestroem) z wynikiem 3:35.82. Kolejne miejsca na podium zajęły Holenderki (3:36.26) i Włoszki (3:37.63). Pierwotnie wygrały Dunki, ale zostały zdyskwalifikowane.