Aleksandra Urbańczyk i Marcin Cieślak wystartują po południu w półfinałach wyścigów na 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. Z rywalizacją na 200 m stylem zmiennym pożegnała się Alicja Tchórz. 

Aleksandra Urbańczyk, która 2 lata temu w Stambule wywalczyła brąz w tej konkurencji, awansowała do półfinałów 50 m grzbietem z trzecim wynikiem eliminacji 26.54 sek. Polka zajęła w swojej serii drugie miejsce, za najlepszą w eliminacjach Australijką Emily Seebohm - 26.07 sek.

W popołudniowym półfinale na 100 m stylem zmiennym popłynie też Marcin Cieślak, który awansował do kolejnej fazy rywalizacji z szóstym wynikiem. Czas Polaka 52.68 sek. to nowy rekord kraju. Cieślak był szósty w swojej serii, a najszybciej w eliminacjach popłynął Rosjanin Władimir Morozow - 51.57.

Na eliminacjach udział w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym zakończyła Alicja Tchórz, która miała 16. czas eliminacji - 2:10.46. W konkurencji tej nie rozgrywa się półfinałów; czołowa ósemka eliminacji kwalifikowała się do finału. Z najlepszym wynikiem do wyścigu o medale awansowała Evelin Verraszto z Węgier - 2:06.93.

Jak dotąd polscy pływacy wywalczyli w stolicy Kataru jeden medal - Radosław Kawęcki był drugi w finale 100 m st. grzbietowym. W niedzielę zakończenie mistrzostw.