Po jednym secie oddały rywalkom siatkarki Muszynianki - w Bydgoszczy i Atomu Trefla - w Rzeszowie.

W meczu zespołów sąsiadujących w tabeli Impel pokonał u siebie Tauron Banimex 3:1, a Legionovia bez straty seta wygrała w Pile.

W tabeli prowadzi Chemik, który ma 43 punkty i o punkt wyprzedza Muszyniankę. Atom Trefl ma 38 punktów, a klub z Bielska-Białej 34. O kolejny punkt gorszy jest Impel, a dalej Tauron Banimex z dorobkiem 27 punktów. Grupę mistrzowską zamyka Legionovia z dorobkiem 19 punktów.

Kluby z Rzeszowa, Piły i Bydgoszczy zajmują trzy ostatnie lokaty z dorobkiem odpowiednio: 9, 7 i 2 punktów.

Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki OrlenLigi:
Chemik Police - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 25:22, 18:25, 19:25, 15:9)
Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka 1:3 (11:25, 15:25, 25:19, 15:25)
Developres SkyRes Rzeszów - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 16:25)
Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:16, 25:16, 25:18)
PGNiG Nafta Piła - SK bank Legionovia Legionowo 0:3 (21:25, 16:25, 16:25)