Wyścig Tirreno-Adriatico zakończył się 10-kilometrową jazdą indywidualną na czas po ulicach San Benedetto del Tronto. Wygrał Szwajcar Fabian Cancellara. Kolarz Trek Factory Racing pokonał dystans w 11:23 sekundy i pokonał o 4 sekundy triumfatora prologu - Adriano Maloriego (Movistar) i o 9 sekund Vasiliya Kiryenkę (Sky Team). Jadący w koszulce lidera Nairo Quintana (Movistar), stracił do triumfatora 55 sekund.

Najlepszy z Polaków - Maciej Bodnar - był we wtorek piąty. Wicemistrz Polski (Tinkoff - Saxo) był wolniejszy od Cancellary o 16 sekund i w klasyfikacji łącznej zajął 97. miesce,

Przemysław Niemiec (Lampre - Merida) był 50. (55 sekund straty) i klasyfikacji generalnej był 12., a Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) zajął 95. miejsce (1:28 sekund straty) i zakończył zawody na 130. miejscu.