PSG THW – tak wielu niemieckich komentatorów wyobrażało sobie jeszcze wczoraj wielki finał Ligi Mistrzów, tymczasem obie drużyny po przegranych półfinałach musiały się zadowolić „małym finałem”, czyli walką o trzecie miejsce.

Na początku spotkania aktywniejsi na boisku byli Francuzi, którzy w piątej minucie prowadzili dwiema bramkami (4:2), głównie za sprawą niezwykle skutecznego Siergieja Onufrijenko. Kilończycy co prawda wyrównali minutę później (4:4), jednak popełniali zbyt wiele błędów. W 10. minucie szczypiornistom znad Sekwany udało się odskoczyć na cztery trafienia (8:4). Od tego momentu niemiecki zespół nieco przyspieszył, ale nie wystarczyło to, by nadgonić straty.

W 19. minucie PSG prowadziło już pięcioma bramkami i do przerwy kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku. Mimo serii dwuminutowych kar, Francuzi wygrali tę część spotkania 15:11. Dobrą skutecznością wyróżnili się bramkarze obu drużyn – Thierry Omeyer i Niclas Landin.

Po zamianie stron zespół Kiel poprawił się zarówno w obronie, jak i w ataku. „Zebry” potrzebowały dziesięciu minut, by doprowadzić do remisu (19:19), głównie za sprawą Domagoja Duvnjaka i Marko Vujina. W 44. minucie po golu Patricka Wiencka pierwszy raz w tym spotkaniu kilończycy wyszli na prowadzenie (21:20). Przez niespełna kwadrans wynik oscylował wokół remisu. W 58. minucie było 27:27, jednak więcej sił na morderczą końcówkę zachowali paryżanie. Dwie bramki Mikkela Hansena w 59. minucie spotkania dały PSG najniższe miejsce na podium.

Paris Saint Germain – THW Kiel 29:27 (15:11).
PSG: Thierry Omayer, Patrice Annonay – Fahrudin Melic, Henrik Mollgaard Jensen, William Accambray, Benoit Kounkoud 3, Robert Gunnarsson, Luc Abalo 2, Luka Karabatic 1, Mikkel Hansen 10, Daniel Narcisse 5, Siergiej Onufrijenko 6, Samuel Honrubia 1, Jeffrey M’Tima 1.
Kiel: Niklas Landin Jacobssen, - Domagoj Duvnjak 5, Erlend Mamelund, Christian Sprenger 2, Christian Dissinger 8, Patrick Wiencek 3, Niclas Ekberg 2, Igor Anic, Joan Canellas Reixach 2, Rune Dahmke 1, Dener Jaanimaa, Alexander Williams, Dominik Klein 1, Ilija Brozovic, Marko Vujin 3.
Kary: PSG – 12 min., Kiel 6 min.
Czerwona kartka: THW – Ilija Brozovic (55. – z gradacji kar)
Sędziowie: Jonas Eliasson i Anton Palsson (Islandia)
Widzów: 19 250.