Srebrna medalistka olimpijska z Pekinu trenowała ostatnio w swoich rodzinnych stronach w okolicach Jeleniej Góry. Jak wspomniała, potraktuje mistrzostwa jako sprawdzian w silnej stawce, bo start zapowiedziały wszystkie zawodniczki z czołówki światowej.

Są to zawody blisko Polski. Będę tam miała mnóstwo fanów i nie chcę ich zawieść, ale podchodzę do nich ze spokojem, nie nakładam na siebie presji. Chcę pojechać jak najlepszy wyścig i mam nadzieję, że przełoży się to na dobry wyniki, z którego i ja będę zadowolona, i kibice - powiedziała zawodniczka ekipy Kross.

Formę sprawdzi także druga kolarka przygotowująca się do igrzysk - Katarzyna Soluś-Miśkowicz. Wyścig elity kobiet odbędzie się w sobotę.

Pierwszego dnia kolarze górscy będą rywalizować w eliminatorze, konkurencji wzorowanej na narciarskim sprincie, w której najpierw startują na czas, a następnie ścigają się czwórkami, a dwóch najlepszych przechodzi do kolejnej rundy.

Na czwartek zaplanowano sztafety, a od piątku - wyścigi cross country w różnych kategoriach wiekowych.

Skład reprezentacji Polski:
eliminator - Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno)
wyścigi cross country
elita kobiet: Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), Monika Żur (BH-SRSUNTOUR-KMC)
elita mężczyzn: Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team)
zawodniczki do lat 23: Rita Malinkiewicz (GOODMAN Zator), Aleksandra Podgórska (KKW SUPERIOR Wałbrzych)
młodzieżowcy: Marceli Bogusławski (KCP Bieniasz Bike), Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych), Jakub Zamroźniak (KCP Bieniasz Bike)
juniorki: Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty), Estera Siarka (UKS Podsarnie)
juniorzy: Norbert Nowik (Crossbiker Team), Marcin Budziński (LKK LUKS Sławno), Tomasz Budziński (LKK LUKS Sławno).