Janikowski otworzył wynik meczu w trzeciej minucie celnym uderzeniem z 47 jardów. Na początku trzeciej kwarty jego zespół przegrywał już jednak 10:24. Chwilę później Polak zdobył kolejne trzy punkty, tym razem za kopnięcie z 31 jardów. Jego dorobek uzupełnia punkt po wcześniejszym przyłożeniu.

Raiders fantastycznie zagrali w czwartej części spotkania. Zdobyli w niej 22 punkty, a rywale 10. Decydującą akcję goście przeprowadzili, gdy do końca pozostawało 47 sekund. Saints mieli jeszcze szansę na odwrócenie losów meczu, ale ich kopacz chybił z 61 jardów.

W najbliższą niedzielę drużyna z Oakland podejmie ekipę Atlanta Falcons, która sezon rozpoczęła od porażki z Tampa Bay Buccaneers 24:31.

W ostatnich latach zawodnikom Raiders nie wiodło się w lidze NFL. Ostatni raz do fazy play off awansowali w sezonie 2002.