Na parkiecie Orlen Areny w 7. kolejce rozgrywek spotkały się dwie ekipy z najmniejszą liczbą punktów. Po zwycięstwie przed tygodniem nad faworyzowanym THW Kiel, płocczanie wysoko pokonali w rozgrywkach Superligi Zagłębie Lubin i są mocno rozpędzeni.

A jednak spotkanie nie układało się od początku po myśli gospodarzy. Rywale od pierwszej minuty postawili twarde warunki i choć Orlen Wisła miała przewagę, to nie potrafiła jej wykorzystać, popełniając masę błędów. W 22. min przegrywała 9:11 i trener Piotr Przybecki poprosił o czas. Chwilę później był remis, a w 28. min wicemistrzowie Polski prowadzili 14:12. Duży wpływ na ten korzystny wynik miał zmiennik Rodrigo Corralesa – Adam Morawski.

Po przerwie Orlen Wisła grała już swoje. Przez pierwszych 10 min goście zdobyli tylko trzy bramki, a gospodarze powiększyli swój dorobek o siedem goli i prowadzili 22:15.

Bardzo dobry mecz rozgrywał Morawski w płockiej bramce. Po jego paradach koledzy wychodzili z udanymi kontrami. Podopieczni Przybeckiego rozgrywali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. W 50. min spotkania było 28:20, a dwie minuty później 30:21.

W końcówce gospodarze na chwilę oddali inicjatywę w ręce gości, którzy skorzystali z okazji i strzelili dwa kolejne gole. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Orlen Wisły 33:26.

Mecz rewanżowy obu drużyn odbędzie się 26 listopada w Szwajcarii.

Orlen Wisła Płock – Kadetten Schafhausen 33:26 (14:12)
Orlen Wisła: Rodrigo Corrales, Adam Morawski, Marcin Wichary – Michał Daszek 1, Gilberto Duarte 2, Adam Wiśniewski 3, Valentin Ghionea 6, Tiago Rocha 1, Tomasz Gębala 3, Sime Ivic 5, Marko Tarabochia 2, Maciej Gębala 2, Milijan Pusica 1, Lovro Mihic 1, Jose de Toledo 5, Dmitry Żytnikow 1.
Kadetten Schafhausen: Aurel Bringolf – Lukas Meister 2, Manuel Liniger 5, Dmitrij Kuttel 1, David Graubner, Andrija Pendic 1, Michał Szyba 5, Gabor Csaszar 7, Zoran Markovic 1, Luka Maros 1, Johan Koch 1, Nik Tominec 2.
Kary: Orlen Wisła – 4 min, Kadetten Schafhausen – 8 min. Sędziowie: Igor Covalciuc i Alexel Covalciuc z Mołdawii.
Widzów: ok. 4 tys.