Wyniki ogłoszono na gali w Baden-Baden.

28-letnia Kerber ma za sobą znakomity rok. Została liderką światowego rankingu, wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe US Open i Australian Open oraz została w Rio de Janeiro wicemistrzynią olimpijską. Pochodząca i trenująca na co dzień w Puszczykowie pod Poznaniem zawodniczka bardzo dobrze mówi po polsku.

W Niemczech po raz pierwszy została wybrana sportowcem roku. Ostatni tenisistka została w ten sposób wyróżniona w 1999 roku i była nią Steffi Graf.

Kerber otrzymała 4664 punkty i zdeklasowała rywalki. Druga w głosowaniu była biathlonistka Laura Dahlmeier (1940), a trzecia kolarka Kristina Vogel (1845).

Hambuechen dostał nagrodę po raz drugi (wcześniej w 2007 roku), ale wiadomo już teraz, że ostatni, ponieważ ogłosił zakończenie kariery. 29-letni zawodnik otrzymał 3695 punktów i wyprzedził triathlonistę, ubiegłorocznego zwycięzcę Jana Frodeno (2410) i mistrza świata w Formule 1 Nico Rosberga (1487).

W Rio de Janeiro gimnastyk zdobył złoty medal olimpijski w ćwiczeniach na drążku. To były jego ostatnie międzynarodowe zawody.

W kategorii "drużyna roku" dziennikarze wytypowali siatkarki plażowe Ludwig i Walkenhorst. W Brazylii niemiecka para stanęła sensacyjnie na najwyższym stopniu podium. W głosowaniu otrzymały 3898 pkt i wyprzedziły męski zespół w piłce ręcznej (3123) i kobiecą reprezentację w piłce nożnej (2272).