W Londynie zajął faktycznie dziewiąte miejsce, ale sześciu zawodników przed nim, w tym wszyscy medaliści, miało pozytywne wyniki badań antydopingowych.

Medal Zielińskiego jest 34. krążkiem wywalczonym przez polskiego ciężarowca w historii igrzysk.

Zieliński miał startować w kategorii 94 kg także w igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Jednak 8 sierpnia został wykluczony z polskiej ekipy po tym, gdy został tuż po przylocie do Brazylii przyłapany na dopingu. Kilka dni później ogłoszono, że doping wykryto też w organizmie jego brata Adriana, mistrza olimpijskiego z Londynu (85 kg).

Tomasz Zieliński jest aktualnie zawieszony; o karze dla niego zadecyduje Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF). Adrian został zdyskwalifikowany na cztery lata.