Biało-czerwoni tylko w pierwszym kwadransie zaprezentowali się bardzo dobrze i walczyli jak równy z równym z Francuzami. Prowadzili wtedy jeszcze 5:4. Spora w tym zasługa także bramkarza Piotra Wyszomirskiego, który w tym okresie obronił aż trzy rzuty karne (w całym meczu cztery). Potem jednak Polacy zaczęli popełniać coraz więcej błędów, często oddając niecelne lub łatwe do obrony rzuty. Utytułowani rywale, którzy na koncie mają m.in. sześć tytułów mistrza świata i dwa złote medale olimpijskie (2008, 2012), skrzętnie to wykorzystali i zdobyli sześć goli z rzędu.

Dopiero w 24. minucie, po dziewięciu bez trafienia, Chrapkowski rzucił na 6:10. "Trójkolorowi", w których składzie zagrało obok znanych gwiazd jak Nikola Karabatic czy Michael Guigou kilku młodych, wielce obiecujących zawodników, niepodzielnie panowali na boisku, a ich przewaga zwłaszcza po przerwie nie ulegała dyskusji i stale się powiększała.

W drugiej połowie w polskim zespole szwankowała szczególnie skuteczność rzutowa. Pośpiech doprowadzał do tego, że francuscy bramkarze mieli ułatwione zadanie. W dodatku podopieczni trenera Piotra Przybeckiego popełniali proste błędy - gubili piłkę, niecelnie podawali. Inna sprawa, że do pomyłek przyczyniała się grająca bez zarzutu francuska defensywa, która nie pozwalała na wiele.

W drugim czwartkowym meczu turnieju gospodarze, którzy są mistrzami olimpijskimi z Rio de Janeiro, pokonali wicemistrzów świata Norwegów 24:19 (12:9). W sobotę Polacy zagrają w Aarhus z Duńczykami.

Polska - Francja 15:29 (8:14)
Polska: Piotr Wyszomirski – Przemysław Krajewski 1, Mateusz Wróbel, Patryk Walczak, Antoni Łangowski 1, Jan Czuwara, Kamil Syprzak 2, Michał Potoczny, Arkadiusz Moryto 3, Michał Daszek 1, Rafał Przybylski 2, Paweł Paczkowski 1, Michał Szyba, Maciej Gębala 2, Tomasz Gębala, Piotr Chrapkowski 2
Francja: Vincent Gerard, Julien Meyer – Yannis Lenne 5, Nedim Remili 3, Lagarde 1, Dika Mem 2, Nikola Karabatic, Kentin Mahe, Timothey N’guessan 3, William Accambray 1, Cedric Sorhaindo 1, Michael Guigou 1, Luka Karabatic, Ludovic Fabregas 2, Adrien Dipanda 4, Valentin Porte 1, Nicolas Tournat, Dylan Nahi 5
Sędziowali: Martin Gjeding i Mads Hansen (Dania)
Kary: Polska - 8 (w tym czerwona kartka dla Kamila Syprzaka w 57. min za trzecią karę dwuminutową), Francja - 6 min.