Mecz był jednostronny i przewaga Skandynawek, grających m.in. bez swojej czołowej zawodniczki Heidi Loke, nie podlegała dyskusji. Biało-czerwone były gorsze w każdym elemencie gry. Trener Leszek Krowicki dał szansę pograć trochę więcej Sylwii Lisewskiej i Aleksandrze Zych, które zdobyły pierwsze gole na tym turnieju.

W drugiej połowie, gdy zwycięstwo Norweżek było już pewne, w ich ekipie pojawiły się zmienniczki, które także nie miały problemu ze sforsowaniem niezwykle dziurawej polskiej obrony.

Norweżki, które mają w dorobku m.in. po dwa złote (Pekin 2008, Londyn 2012), srebrne i brązowe (w tym z Rio de Janeiro) medale olimpijskie, dziewięć - z czego trzy (1999, 2011, 2015) z najcenniejszego kruszcu - medali mundialu i aż siedem razy triumfowały w kontynentalnych mistrzostwach, od początku zdecydowanie przeważały. Już po siedmiu minutach wygrywały 6:2, a trzy minuty przed przerwą 17:8. Mogły prowadzić wyżej, ale kilka razy przegrywały pojedynki sam na sam z Weroniką Gawlik w polskiej bramce.

Prawdziwy pogrom biało-czerwonych nastąpił w drugiej połowie. Polki często traciły piłkę w ataku, co rywalki natychmiast wykorzystywały i po szybkich kontrach podwyższały wynik. Kilkakrotnie ośmieszyła je norweska bramkarka Katrine Lunde, która rzuty rywalek nie odbijała tylko... łapała w ręce.

Ekipa Krowickiego ostatnie trafienie zaliczyła w 53. minucie, gdy na 20:30 rzuciła Zych.

W środę grupa B odpoczywa, a w czwartek o 14. Polska zmierzy się z Węgrami. Ten pojedynek może zadecydować o awansie do 1/8 finału.

Norwegia zapewniła sobie awans do 1/8 finału. W pierwszym spotkaniu w sobotę biało-czerwone wygrały ze Szwecją 33:30, ale dzień później przegrały z Czechami 25:29.

Polska - Norwegia 20:35 (11:18)
Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek - Aleksandra Zych 4, Karolina Kudłacz-Gloc 3, Kinga Grzyb 3, Joanna Drabik 2, Katarzyna Janiszewska 2, Sylwia Lisewska 2, Joanna Szarawaga 2, Kinga Achruk 1, Romana Roszak 1, Monika Kobylińska, Daria Zawistowska, Joanna Kozłowska, Ewa Urtnowska, Adrianna Górna
Norwegia: Karl Aalvik Grimsbo, Katrine Lunde – Veronica Egebakken Kristiansen 6, Stine Bredal Oftedal 5, Stine Ruscetta Skogrand 4, Nora Mork 4, Sanna Charlotte Solberg 4, Camilla Herrem 3, Kari Brattset 3, Vilde Mortensen Ingstad 2, Amanda Kurtovic 2, Helene Gigstad Fauske 1, Marit Rosberg Jacobsen 1, Emilie Christensen.