Jagiellonia Białystok wyrzuciła trenera
Artur Płatek został zwolniony z posady trenera pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Taką decyzję podjęli w niedzielę wieczorem udziałowcy i władze Sportowej Spółki Akcyjnej po spotkaniu ze szkoleniowcem.
- Paweł Brożek nie zagra dziś z Jagiellonią
- Wyrzucony z Korony piłkarz zagra w Jagiellonii
- Tak strzelano w 26. kolejce polskiej ligi
- Kałużny: Pokażemy kibicom "jaja"
- Zobacz, jak Wisła wygrała z Jagiellonią
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Sobota 2012-05-26

temp. min 3°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
O dymisji trenera zdecydowała seria sześciu z rzędu porażek białostockiej drużyny, a czarę goryczy przelala sobotnia przegrana w kiepskim stylu, w dodatku na własnym boisku, z Odrą Wodzisław 2:3. Na wiosnę Jagiellonia zdobyła zaledwie cztery punkty i jest realnie zagrożona spadkiem. W ostatnich trzech kolejkach rozgrywek Orange Ekstraklasy gra kolejno z Lechem Poznań, Legią Warszawa i Ruchem Chorzów.
Wiceprezes SSA Artur Kapelko powiedział, że zespół poprowadzi teraz duet: Józef Antoniak - Dariusz Czykier. Czykier był dotąd asystentem Płatka, Józef Antoniak w protokołach meczowych figurował wówczas jako pierwszy trener zespołu, z racji posiadanych uprawnień trenerskich, gdy faktycznie zespół prowadził Artur Płatek.
Płatek pracował w Białymstoku równo rok. Zaczynał, gdy walczyła o awans do Orange Ekstraklasy. Zastąpił wówczas Ryszarda Tarasiewicza, odwołanego w związku ze słabymi wynikami zespołu w wiosennej rundzie rozgrywek.









































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!