Niedzielne mecze I kolejki Ekstraklasy:

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Sławomir Peszko (51), 0:2 Hernan Rengifo (59-głową) ,0:3 Jakub Wilk (66), 1:3 Roman Maciejak (69)

Korona Kielce - Polonia Warszawa 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Andradina (34-wolny) , 2:0 Krzysztof Gajtkowski (42-głową) , 3:0 Jacek Markiewicz (61-głową), 4:0 Cezary Wilk (85-głową)

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
Bramka: Kapias (31' - samobójcza), Paluchowski (48', 62'), Jędrzejczyk (67')

>>>Zobacz, jak Legia rozgromiła Zagłębie

Pierwsza dość grożna akcja w 5. minucie. O dziwo, pod bramką Muchy! W 26. minucie niewiele brakowało, by prowadzili goście. Mucha nie porozumiał się z Rzeźniczakiem i Costa minął się z piłką.

31. minuta i Legia prowdzi 1:0! A wszystko przez bramkę samobójczą Szymona Kapiasa, który zamiast wybić piłkę głową z linii bramkowej, dobił ją!

Potem Szymon Pawłowski zmarnował dwie szanse dla Zagłębia - dwukrotnie trafił w słupek. I to podczas jednej akcji!

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Legii - od bramki Paluchowskiego w 48. minucie. Legionista bardzo ładnie ominął dwóch obrońców i wpakował piłkę do bramki.

Dwie minuty później Iwański zwiódł dwóch rywali, a potem... trafił w słupek.

Legia napierała na bramkę rywali jak mogła, co dało wreszcie efekt w 62. minucie. Rybus uderzył zza pola karnego, ale jego strzał został obroniony. Dopitka Paluchowskiego była już celna. Legia prowadził 3:0.

Nie minęło pięć minut, a Legia zdobywa kolejną bramkę. Iwański podał na głowę Jędrzejczyka, a ten umieścił piłkę w siatce.

Legia Warszawa: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz Ventura, Artur Jędrzejczyk, Marcin Komorowski - Miroslav Radović, Maciej Iwański (74. Sebastian Szałachowski), Ariel Borysiuk, Piotr Giza (72. Roger ), Maciej Rybus - Adrian Paluchowski (81. Marcin Mięciel).

Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Szymon Łapias, Sreten Sretenović, Łukasz Jasiński, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski (74. Przemysław Kocot), Kamil Jackiewicz (60. Robert Kolendowicz), Fernando Dinis, Dawid Plizga (68. Wojciech Kędziora) - Ilijan Micanski, Łukasz