GKS nie wygrał, ale minimalnie powiększył przewagę nad jednym z rywali w wyścigu po mistrzostwo - Koroną Kielce. Wczoraj kielczanie, choć byli faworytami, przegrali z Legią 0:3. Podopieczni Oresta Lenczyka meczu z "Kolejorzem" nie zaliczą jednak do udanych. Żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki ale to gospodarze mogą być na siebie wściekli, bo grając przed własną publicznością stracili cenne punkty.

W Grodzisku Wielkopolskim Dyskobolia grała z ŁKS Łódź. Łodzianie nie przegrali od czterech kolejek, ale w meczach wyjazdowych radzą sobie słabo. W tym sezonie Dyskobolia nie przegrała na własnym boisku i dziś podtrzymała udaną passę. W 23. minucie spotkania Piotr Rocki wykorzystał doskonałe podanie Piotra Piechniaka i po jego uderzeniu gospodarze prowadzili z łodzianami 1:0. W drugiej połowie kolejne trafienie dołożył Filip Ivanoski i Dyskobolia wygrała ostatecznie 2:0.

Po pierwszej połowie meczu Cracovii z Górnikiem Zabrze fani "Pasów" szaleli z radości. I trudno im się dziwić, bo podopieczni Stefana Majewskiego prowadzili z rywalami już 3:0. W drugiej połowie kontaktową bramkę zdobył co prawda Dawid Jarka, ale nie zmieniło to ogólnego obrazu gry. Gospodarze nie oszczędzali sił przed rewanżowym spotkaniem w półfinale Pucharu Polski. Choć w lidze o nic nie walczą, grali jak o życie i zasłużenie wygrali z mającym nóż na gardle Górnikiem 3:1.

Kolejny z kandydatów w walce o wygranie ligi - Zagłębie Lubin - walczył ze zdegradowaną już do drugiej ligi Arką Gdynia. Lubinianie ostatnio nie zwalniają tempa i pokonują kolejnych przeciwników. W meczu z gdynianami odnieśli miażdżącą wygraną, pokonując rywali aż 6:0! Hat-trickiem popisał się Łukasz Piszczek, a po jednym trafieniu dołożyli Michał Chałbiński, Manuel Arboleda i Rui Miguel.

Odra Wodzisław grała z najsłabszą drużyną w ekstraklasie - Wisłą Płock. Faworytem byli gospodarze, którzy ostatnio zaczęli wygrywać swoje mecze. Wisła z kolei w ostatnim spotkaniu, przegranym z Legią 0:3, grała fatalnie i nic nie wskazywało na to, żeby miała wywieźć z Wodzisławia jakieś punkty. Sensacji nie było i jedyną bramkę meczu zdobył w 66. minucie Adam Czerkas.

Świadkami prawdziwego horroru byli kibice w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik podejmował Pogoń Szczecin. W spotkaniu ligowych outsiderów do 80. minuty wyraźnie lepsi byli "Portowcy", którzy dzięki trafieniom Piotra Celebana i Ediego Andradiny prowadzili 2:0. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy za sprawą Ferdinanda Chifona i Tomasza Zahorskiego najpierw doprowadzili do remisu, a później, po golu Dariusza Jareckiego zdobytym w ostatniej minucie spotkania zapewnili sobie zwycięstwo 3:2!