Legia Warszawa - Korona Kielce 3:0 (1:0)

Bramki: Vuković 45, Włodarczyk 68 i 84

W trzecim meczu pod wodzą Jacka Zielińskiego legioniści po raz trzeci wygrali 3:0. O ile zwycięstwa nad słabymi Wisłą Płock i Arką Gdynia nikogo nie dziwiły, to wysoka wygrana mistrzów Polski nad kielecką Koroną musi robić wrażenie. Wspaniałą formę zaprezentował po raz kolejny Piotr Włodarczyk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Rocki 23, Ivanoski 65

Dyskobolia wciąż jest jedną trzech drużyn, które w tym sezonie nie przegrały na własnym boisku. Na zwycięstwo przed własną publicznością podopieczni Macieja Skorży czekali aż od 30 września ubiegłego roku. W wygranym 2:0 meczu z ŁKS, pierwszego gola w Orange Ekstraklasie strzelił Macedończyk Filip Ivanovski.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 3:1 (3:0)

Bramki: Nowak 19 i 27, Moskała 25 - Jarka 84

Zamiast oszczędzać siły przed półfinałem Pucharu Polski, piłkarze Cracovii w meczu z Górnikiem Zabrze zagrali na całego. Już do przerwy, po dwch trafieniach Nowaka i jednym Moskały, prowadzili 3:0. Po przerwie również dominowali i nawet zdobyta na sześć minut przed końcem spotkania bramka nie zepsuła humorów kibicom "Pasów".

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 6:0 (1:0)

Bramki: Piszczek 30, 64 i 80, Chałbiński 57, Arboleda 61, Miguel 90

Bohaterem spotkania Zagłębia z Arką był Łukasz Piszczek, który trzykrotnie trafił do bramki rywali. Jednego gola dodał prowadzący w klasyfikacji strzelców Orange Ekstraklasy Michał Chałbiński, który w tym sezonie ma już w dorobku 12 bramek, a pierwszą bramkę na polskich boiskach zdobył Portugalczyk Rui Miguel. Autorem szóstej bramki, zdobytej w 90. minucie gry był kolumbijski obrońca Miguel Arboleda. Po tej wygranej "Miedziowi" zrównali się punktami z prowadzącym w tabeli Bełchatowem.

Odra Wodzisław Śląski - Wisła Płock 1:0 (0:0)

Bramka: Czerkas 66

Losy meczu Odry i Wisły mogły się potoczyć zupełnie inaczej. Gdyby już na początku spotkania pomocnik Wisły Sławomir Peszko nie trafił w słupek, a skierował piłkę do siatki wodzisławian, być może komplet punktów pojechałby do Płocka. Po zmianie stron kuriozalną bramkę dał sobie strzelić Robert Gubiec i Odra odniosła bezcenne zwycięstwo.

Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 3:2 (0:1)

Bramki: Chifon 80, Zahorski 84, Jarecki 90 - Celeban 40, Edi 49-karny

Dramatyczny mecz zespołów z dolnej części tabeli zobaczyli kibice w Łęcznej. Górnik, który z powodu udziału w aferze korupcyjnej, po sezonie opuści szeregi pierwszoligowców, do 82. minuty przegrywał z Pogonią Szczecin 0:2. Finisz gospodarzy był jednak imponujący - gospodarze najpierw doprowadzili do remisu, a w doliczonym czasie gry zapewnili sobie wygraną 3:2.

GKS Bełchatów - Lech Poznań 0:0 (0:0)

Wygląda na to, że podopieczni Oresta Lenczyka dostali sporej zadyszki. Po porażce z Cracovią i minimalnym zwycięstwie z Dyskobolią, bełchatowianie tylko zremisowali w meczu z Lechem i zrównali się w tabeli punktami z Zagłębiem Lubin. To pierwszy bezbramkowy remis Bełchatowa w tym sezonie.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:0 (0:0)

Wicemistrzowie Polski mają coraz mniejsze szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Po tym jak odnieśli trzynasty remis w sezonie, są na piątym miejscu w tabeli i do lidera tracą aż dziewięć punktów. A gdyby napastnicy Widzewa byli chociaż minimalnie bardziej skuteczni, Biała Gwiazda nie wywiozłaby z Łodzi nawet jednego punktu.