W decydującym o mistrzostwie Szkocji meczu Boruc grał przez 90 minut, natomiast Żurawski nie wystąpił z powodu kontuzji. Żewłakow, podobnie jak Boruc, również był podstawowym zawodnikiem swojego klubu.

Trzech innych naszych piłkarzy strzeliło gole: Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld), Bartosz Ślusarski (Uniao Leiria) oraz Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków). Dla Wichniarka był to ósmy gol, dla Ślusarskiego - piąty, natomiast dla Gancarczyka - trzeci.

Polscy piłkarze na europejskich boiskach:

Anglia

Jerzy Dudek (Liverpool FC) - rezerwowy w meczu ligowym z Wigan (2:0)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Middlesbrough (1:1)
Marek Saganowski (FC Southampton) - z powodu kontuzji nie zagrał w meczu ligowym z Leeds (1:0)
Bartosz Białkowski (FC Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds (1:0)
Grzegorz Rasiak (FC Southampton) - 88 minut w meczu ligowym z Leeds (1:0)

Włochy

Radosław Matusiak (US Palermo) - poza składem w meczu ligowym z Parmą (3:4)
Kamil Kosowski (Chievo Werona) - na ławce rezerwowych podczas meczu ligowego z Livorno (2:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Kilmarnock (2:1)
Maciej Żurawski (Celtic Glasgow) - z powodu kontuzji nie zagrał w meczu ligowym z Kilmarnock (2:1)
Arkadiusz Klimek (Heart of Midlothian) - poza kadrą na mecz ligowy z Glasgow Rangers (1:2)

Niemcy

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - 90 minut w meczu ligowym z Schalke 04 (0:2)
Tomasz Bandrowski (Energie Cottbus) - nie zagrał w meczu ligowym z Schalke 04 (0:2)
Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Herthą Berlin (1:0)
Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - 28 minut i bramka w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (3:2)
Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Arminią Bielefeld (2:3)
Tomasz Zdebel (VfL Bochum) - 90 minut w meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (3:0)
Dariusz Żuraw (Hannover 96) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (1:0)

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto) - 90 minut w meczu ligowym z Amadorą (1:2)
Rafał Grzelak (Boavista Porto) - poza kadrą meczową
Krzysztof Kazimierczak (Boavista Porto) - poza kadrą meczową
Bartosz Ślusarski (UD Leiria) - bramka w meczu ligowym z Nacionalem

Francja

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Olimpique Lyon (0:0)

Grecja

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w ligowym meczu z Kerkira FC, jego klub zapewnił sobie mistrzostwo Grecji
Arkadiusz Malarz (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu z OFI (4:1)
Marcin Mięciel (PAOK Saloniki) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Panioniosem (1:3)
Wojciech Szymanek (Egaleo Ateny) - 90 minut w meczu z Iraklisem Saloniki (0:1)
Mirosław Sznaucner (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu z Egaleo

Belgia

Marcin Żewłakow (AA Gent) - grał od 77. minuty w meczu ligowym z Anderlechtem Bruksela (0:1)
Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym AA Gent (1:0)

Holandia

Andrzej Niedzielan (NEC Nijmegen) - nie zagrał w meczu ligowym z Feyenoordem (1:1)

Rosja

Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - nie zagrał w meczu ligowym z Kryliami Sowietow Samara (1:0)
Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - 90 minut w meczu ligowym ze Spartakiem Moskwa (0:1)
Damian Gorawski (FK Moskwa) - 70 minut w meczu ligowym z CSKA Moskwa (2:1)
Mariusz Jop (FK Moskwa) - nie zagrał w meczu ligowym z z CSKA Moskwa (2:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego klub gra w poniedziałek z Dnipro Dnipropietrowsk
Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - bramka w meczu ligowym z Krywbasem Krzywy Róg (3:0)

Austria

Adam Ledwoń (Sturm Graz) - 90 minut w meczu ligowym z Rapidem Wiedeń (1:0)
Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz) - nie zagrał w meczu ligowym z Rapidem Wiedeń (1:0)
Radosław Gilewicz (FC Superfund Pasching) - nie zagrał w meczu ligowym z Austrią Wiedeń (0:2)
Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut w meczu ligowym z Wackerem Tirol Innsbruck (2:1)
Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie zagrał w meczu ligowym z FC Superfund Paching (2:0)
Jerzy Brzęczek (Wacker Tirol Innsbruck) - nie zagrał w meczu ligowym z SV Ried (1:2)
Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - nie zagrał w meczu ligowym z Grazerem AK (5:1)