"Wojciech R. został zatrzymany przed południem w drodze z domu do klubu. Był kompletnie zaskoczony. W tej chwili jest już w policyjnej izbie zatrzymań we Wrocławiu" - potwierdza informacje dziennika.pl komisarz Maciej Milewski z opolskiej policji.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty korupcyjne usłyszy R. To, czy wręczał lub brał łapówki, okaże się prawdopodobnie jutro, po przesłuchaniu przez prokuratora. R. spędzi noc w policyjnej izbie zatrzymań. Decyzję o tym, czy dyrektor Zagłębia Sosnowiec zostanie aresztowany, podejmie prokurator.

Zatrzymany działacz w przeszłości był wybitnym piłkarzem. W 1976 roku zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. W reprezentacji Polski rozegrał 40 spotkań. w 1978 roku grał na mistrzostwach świata w Argentynie. Po zakończeniu kariery był sędzią piłkarskim, a obecnie jest dyrektorem Zagłębia Sosnowiec.

To już 83. osoba zatrzymana przez policję, która jest zamieszana w aferę korupcyjną w polskim futbolu.

Jednym z głównych podejrzanych jest Ryszard F., "Fryzjer". Temu futbolowemu działaczowi zarzuca się kierowanie grupą przestępczą zajmującą się ustawianiem meczów piłkarskich. F. został zatrzymany i aresztowany w czerwcu 2006 r.

Według wrocławskich prokuratorów, F. kierował działającą od 2000 do 2003 roku grupą przestępczą; nakłaniał, pośredniczył i wręczał łapówki różnym osobom, w tym sędziom piłkarskim i obserwatorom PZPN. Miał w ten sposób wpłynąć na wyniki kilkudziesięciu meczów w I, II i III lidze.