Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla czerwonych diabłów. Od 4. minuty gospodarze prowadzili 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Cristiano Ronaldo uderzył piłkę głową, ta odbiła się od brazylijskiego bramkarza Didy i wpadła do siatki. Kibice na stadionie Old Trafford oszaleli ze szczęścia.

Ale szczęście nie trwało długo. W 22. minucie wyrównał rodak Didy - Kaka. Pomocnik rossonerich ubiegł obrońcę Manchesteru, Gabriela Heintze i strzałem z ostrego kąta pokonał Edwina van der Sara.

W 37. minucie Kaka zdobył swoją drugą bramkę. W kuriozalny sposób ograł obrońców Manchesteru - Patrice'a Evre i Gabriela Heintze - i bez problemów pokonał van der Sara.

Kwadrans po przerwie kibice Manchesteru znów się poderwali. Paul Scholes kapitalnie odegrał do Wayne'a Rooney'a, a napastnik pokonał Didę.

W ostatnich minutach kibice czerwonych diabłów zaczęli tracić nadzieję na zwycięstwo. Ale wtedy Ryan Giggs dograł do Rooney'a, a ten pięknym strzałem ustalił wynik na 3:2. Zapowiada się niesamowity rewanż.

Trener ManU, Sir Alex Fergusson ma dużo problemów na głowie. Jego zespół trapią kontuzje. Liczne urazy praktycznie zdziesiątkowały skład angielskiej drużyny. Tylko w tym tygodniu z pomocy klubowego lekarza czerwonych diabłów musieli korzystać: Gary Neville, Rio Ferdinand, Louis Saha, Mikael Silvestre, Nemanja Vidić, Park Ji-Sung, Kieran Richardson i Craig Cathcart.

W drugiej parze półfinałowej Chelsea Londyn zmierzy się w środę z Liverpoolem. Emocji i walki na boisku z pewnością nie zabraknie, ale kibice nie powinni się spodziewać wielu goli. Obie drużyny spotkały się w Lidze Mistrzów do tej pory czterokrotnie i w tych spotkaniach padła... zaledwie jedna bramka.