Kibice w Płocku nie mogli narzekać na grę obu zespołów. Atakowała zarówno Wisła, jak i Korona. Obie drużyny miały kilka dobrych sytuacji na zdobycie bramki, ale w pierwszej połowie goli nie było. Na początku drugiej połowy groźnie zaatakowała Wisła. W 52. minucie Sławomir Peszko zwodem zgubił obrońców Korony i lekkim strzałem pokonał Macieja Mielcarza.

W 67. minucie Korona wyrównała na 1:1. Fatalny błąd przy strzale Grzegorza Bonina popełnił bramkarz Wisły, Robert Gubiec i wpadł z piłką do bramki. Do końca spotkania Korona dobrze się broniła i dowiozła korzystny dla niej wynik.

Gospodarze nie byli jednak bez szans, żeby pokonać Koronę w dwumeczu. Sławomir Peszko, pomocnik płockiej drużyny, w pierwszym spotkaniu półfinałowym zdobył w Kielcach obydwa gole dla "Nafciarzy", a Wisła przegrała jedynie 2:3. W rewanżu dołożył jeszcze jedną bramkę, ale to nie wystarczyło.

Porażka z Legią w ostatniej kolejce Orange Ekstraklasy sprawiła, że kielczanie oddalili się jeszcze bardziej od ewentualnego mistrzostwa Polski. Dlatego do dzisiejszego meczu podeszli z jeszcze większą determinacją. Nie zawiedli swoich kibiców i wywalczyli cenny remis, który dał im awans do finału.