Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1 (0:0)
Bramki:
Paweł Brożek 47, Cleber 65 karny, Paulista 70 - Korzym 59

Dla obydwu zespołów to był klasyczny mecz o sześć punktów. W przypadku wygranej, Legia mogła na dobre włączyć się do walki o mistrzostwo. To był jednak dobry dzień krakowskiego zespołu. Po szybkim, wyrównanym meczu podopieczni Kazimierza Moskala pokonali mistrzów Polski 3:1 po golach Pawła Brożka, Clebera i Jeana Paulisty. W tej sytuacji nie wydaje się, by włodarze Legii na dłużej zaufali trenerowi Jackowi Zielińskiemu.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bramki: Pietroń 20, Iwański 68 karny

Trwa fatalna passa piłkarzy Wisły. "Nafciarzom" nie pomogła nawet zmiana na stanowisku trenera i pod wodzą Przemysława Cecherza również przegrywają mecz za meczem. Najpierw polegli w półfinale Pucharu Polski, a teraz ulegli u siebie Zagłębiu Lubin 0:2. Końcowe minuty spotkania z "Miedziowymi" gospodarze musieli grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Sławomir Peszko. Bohaterem gości był z kolei Maciej Iwański.

Górnik Zabrze - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2:3 (1:2)
Bramki: Jarka 16, Białek 66 karny - Chinyama 40 i 42, Rocki 55

Zacięty mecz obejrzeli kibice w Zabrzu. Ale śląska drużyna, która w tym sezonie odprawiła z kwitkiem mistrzów Polski tym razem przegrała z Dyskobolią 2:3. Przydatność do zespołu z Wielkopolski potwierdził po raz kolejny Takesure Chinyama, który dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie Mateusza Słowika. Jedno trafienie dołożył jeszcze Piotr Rocki i nawet zdobyta z karnego bramka Macieja Białka nie była w stanie niczego zmienić.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Napoleoni 62
Ważne w walce o utrzymanie punkty zdobył Widzew Łódź. Po golu Włocha Steffano Napoleoniego wygrał w Szczecinie z Pogonią 1:0 i oddalił się od strefy spadkowej na pięć punktów. W Szczecinie tymczasem mało kto wierzy jeszcze w utrzymanie w szeregach Orange Ekstraklasy. Tym bardziej, że po porażce z Widzewem, "Portowcy" są w tabeli na 15. pozycji.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
Bramka: Reiss 22

Jeden z najpopularniejszych napastników w polskiej lidze Piotr Reiss nie spuszcza z tonu. W meczu z Górnikiem Łęczna zdobył swoją 98. w ekstraklasie. Kapitan Lecha Poznań zapewnił swojemu zespołowi najskromniejsze z możliwych zwycięstwo nad zdegradowaną już z pierwszej ligi jedenastką z Lubelszczyzny.

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 4:2 (2:1)
Aż sześć goli oglądali kibice w Gdyni - Arka, która po sezonie, podobnie jak Górnik Łęczna, opuści pierwszą ligę z powodu udziału w aferze korupcyjnej, pokonała Cracovię 4:2. Goście dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale ostatnie słowo należało do ekipy trenera Wojciecha Stawowego, który z ekipą "Pasów" świętował m.in.
awans do ekstraklasy.

Korona Kielce - Odra Wodzisław 0:1 (0:0)
Bramka: Grzegorzewski 71
Rozgrywanie spotkań co trzy dni wyraźnie nie służy piłkarzom kieleckiej Korony. Po tym, jak podopieczni Ryszarda Wieczorka ulegli przed tygodniem Legii 0:3, sensacyjnie przegrali z Odrą Wodzisław 0:1. Jedynego gola zdobył w 71. minucie gry Jakub Grzegorzewski, który do niedawna reprezentował barwy kieleckiego klubu.

ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Nowak 39
W derbach regionu łódzkiego lepsi okazali się goście. Chociaż przez większą część spotkania wyraźną przewagę miała drużyna Marka Chojnackiego, to bełchatowianie zgarnęli pełną pulę. Jedyną bramkę meczu zdobył w 39. minucie Dawid Nowak, który leżąc na ziemi pokonał Bogusława Wyparłę. Kuriozalny błąd popełnili w tej sytuacji Tomasz Kłos i Tomasz Hajto.