Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów. Ale delikatną przewagę w środku pola mieli zawodnicy Dyskobolii. Już w 3. minucie po solowej akcji lewą stroną boiska strzelał Jarosław Lato. W 11. minucie Piotr Piechniak podawał do Radka Mynara, który groźnie główkował na bramkę Macieja Mielcarza. W tej sytuacji sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną.

W 13. minucie doskonałą okazję zmarnował Adrian Sikora. Po podaniu od Ivanovskiego znalazł się praktycznie sam na sam z golkiperem Korony, ale strzelił wprost w niego. To, co nie udało się Sikorze, zaledwie trzy minuty później udało się Radosławowi Majewskiemu. Utalentowany zawodnik Dyskobolii zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów i fenomenalnym uderzeniem obok słupka pokonał Mielcarza!

W 29. minucie spotkania kompletnym brakiem boiskowej mądrości "popisał się" Mariusz Zganiacz. Zawodnik Korony - zupełnie bez piłki - wywrócił stojącego obok Jarosława Latę. Prowadzący zawody Grzegorz Gilewski nie miał wątpliwości, jak zachować się w takiej sytuacji i pokazał Zganiaczowi czerwoną kartkę. Chwilę później los kolegi mógł podzielić Hermes, ale jego arbiter upomniał jedynie żółtym kartonikiem.

W 40. minucie powinno być już 2:0 dla grodziszczan. Wspaniałą, indywidualną akcję przeprowadził Adrian Sikora. Robił zwód za zwodem i mijał kolejnych rywali, w końcu znalazł się przed bramką Mielcarza, ale strzelił tuż obok słupka. W rewanżu świetną okazję miała Korona. Maciej Kowalczyk był sam na sam z bramkarzem Dyskobolii, ale zamiast go przelobować, uderzył lekko i nie zaskoczył Aleksandra Ptaka.

Po zmianie stron podopieczni Ryszarda Wieczorka zmienili nieco ustawienie na boisku, żeby doprowadzić do remisu, ale pewnie grająca obrona Dyskobolii nie pozwalała im na wiele. W 52. minucie ładną wrzutką w pole karne popisał się Marcin Kaczmarek, ale ani Kowalczyk, ani Trzeciakiewicz nie doszli do piłki. Dla równowagi kilka minut wcześniej po raz kolejny próbował szczęścia Sikora, ale Mielcarz sparował jego uderzenie na rzut rożny.

Z minuty na minutę grodziszczanie wypracowywali sobie coraz większą przewagę. Wprowadzony na boisko po przerwie Takesure Chinyama wniósł sporo ożywienia w szeregi zespołu z Wielkopolski. Najpierw, w 68. minucie, po doskonałym podaniu Majewskiego główkował minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później, w 70. minucie z ostrego kąta chciał zaskoczyć Mielcarza. Piłka wyszła jednak poza linię końcową.

Minutę później napastnik rodem z Zimbabwe zmarnował kolejną okazję do zdobycia bramki. W pole karne dośrodkował Piechniak, ale czarnoskóry zawodnik uderzył piłkę kilka metrów nad poprzeczką. W 77. minucie zespołowa akcja całego zespołu przyniosła Dyskobolii drugiego gola. Chinyama podał do Piechniaka, ten wyłożył futbolówkę Sikorze. Napastnik Groclinu nie doszedł do piłki, ale akcję zamykał Jarosław Lato, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki i podwyższył na 2:0.

W 84. minucie jedyną ciekawie zapowiadającą się akcję kielczan przerwał faul Trzeciakiewicza, który nieprzepisowo atakował jednego z rywali. Gra "Scyzorów" przypominała bicie głową w mur. Dość powiedzieć, że w drugiej części gry Korona nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Dyskobolii. A gdyby w 87. minucie w polu karnym rywali nie poślizgnął się Marek Sokołowski, byłoby 3:0. W ostatnich minutach spotkania wynik nie uległ zmianie i po raz drugi w historii rozgrywek Puchar Polski pojechał do Grodziska.