Początek meczu należał do gospodarzy. Stworzyli kilka okazji, ale brakowało im szczęścia do zdobycia bramki. Sztuka ta udała się w 28. minucie. Po rzucie rożnym Edward Cecot wykorzystał zamieszanie w polu karnym Górnika i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Ale piłkarze GKS niedługo cieszyli się z prowadzenia. Nie minęła minuta, a groźną kontrę przeprowadzili piłkarze Górnika. Piotr Madejski kapitalnie podał do Dawid Jarki, a ten pokonał bramkarza Piotra Lecha. Błąd w tej sytuacji popełnił Popek, który próbował złapać Jarkę w "pułapkę ofsajdową", ale mu się nie udało.

W 36. minucie gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Bartłomiej Chwalibogowski dośrodkował do Carlosa Costly'ego, zaś piłkarz z Hondurasu strzałem głową pokonał Matusza Sławika.

W 69. minucie prysły marzenia Górnika o remisie na boisku lidera. Popek dośrodkował w pole karne, a Costly chytrym strzałem pokonał Sławika. GKS prowadzi 3:1.

Trener Górnika, Marek Motyka postawił wszystko na jedną kartę. Na kwadrans przed końcem zmienił środkowego obrońcę Sławomira Jarczyka na napastnika Marcina Kuźbę, ale na nic to się nie zdało.

GKS Bełchatów miał ułatwione zadanie, bo zespół Górnika Zabrze jest trapiony kontuzjami. Nie zagrali bramkarz Tomasz Laskowski, obrońca Jacek Paszulewicz oraz pomocnicy Damian Seweryn i Tomasz Prasnal. W tej sytuacji gospodarze byli niemal pewni wygranej. Zwłaszcza, że do składu GKS powrócił Łukasz Garguła.