Początek meczu zawiódł. Ciekawych akcji było jak na lekarstwo. Pod koniec pierwszej połowy, Michał Chałbiński zderzył się z bramkarzem Korony, Radosławem Cierzniakiem. Wypadek wyglądał koszmarnie. Karetka zabrała piłkarza Zagłębia do szpitala.

W 48. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Gola strzelił Marcin Pietroń po podaniu Wojciecha Łobodzińskiego. Ten sam piłkarz podwyższył po 10 minutach. Młody pomocnik wykończył kontrę Zagłębia i strzałem w długi róg pokonał Piotra Misztala, który zmienił Cierzniaka. Dzięki zwycięstwu, piłkarze z Lubina zrównali się punktami z GKS Bełchatów.

O grze w Pucharze Intertoto marzą piłkarze Wisły Kraków. Ostatnia wygrana nad Legią Warszawa dodała im skrzydeł. "Biała gwiazda" liczyła na zwycięstwo w Wodzisławiu Śląskim, które przybliżyłoby ją do trzeciego miejsca w tabeli. Początkowo zawodnikom Wisły szło nieźle. Od 4. minuty prowadzili 1:0 po golu Dariusza Dudki. Ale pod koniec pierwszej połowy sędzia Marek Mikołajewski wyrzucił z boiska Jeana Paulistę i Marcina Baszczyńskiego. Grająca z przewagą dwóch piłkarzy Odra strzeliła Wiśle dwa gole.

Druga drużyna z Krakowa, Cracovia zmierzyła się na własnym boisku z Wisłą Płock. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Gospodarze objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Marcina Bojarskiego. Potem goście niespodziewanie wyrównali i tuż po przerwie wyszli na prowadzenie. Remis uratował Piotr Bania, który w 63. minucie zdobył bramkę z rzutu karnego.

Ciekawe spotkanie obejrzeli także kibice w Grodzisku Wielkopolskim. Dyskobolia podejmowała Arkę Gdynia, która dość wysoko wygrała dwa ostatnie spotkania. Ale tym razem podopieczni Wojciecha Stawowego musieli uznać wyższość rywali. Przegrali 0:2 po golach Jarosława Lato i Takesure Chinyamy.

W Łodzi zmierzyły się ŁKS z Lechem Poznań. Lepsi byli goście, którzy wygrali 2:1. Lechici zdobyli dwie bramki tuż przed końcem pierwszej połowy. Strzelcem pierwszego gola był Rafał Murawski, zaś drugiego Piotr Reiss. Tym samym popularny "Reksio" ma już 99 bramek strzelonych w pierwszej lidze. Na kwadrans przed końcem meczu rozmiary porażki zmniejszył Grzegorz Kmiecik.

W piątek GKS Bełchatów pokonał na własnym boisku Górnika Zabrze 3:1. W niedzielę odbędą się dwa ostatnie mecze 25. kolejki Orange Ekstraklasy. O godzinie 14.30 Legia zagra w Warszawie z Pogonią Szczecin, zaś o godzinie 16.00 Widzew Łódź zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Sobotnie mecze 25. kolejki Orange Ekstraklasy:

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Pietroń 48 i 58
Żółte kartki: Szczypkowski - Gajtkowski, Hermes
Zagłębie: Michal Vaclavik - Grzegorz Bartczak, Vidas Alunderis, Andrzej Szczypkowski, Manuel Arboleda - Wojciech Łobodziński (90. Szymon Pawłowski), Maciej Iwański, Mateusz Bartczak, Marcin Pietroń (68. Robert Kolendowicz) - Łukasz Piszczek, Michał Chałbiński (43. Rui Miguel)
Kolporter: Radosław Cierzniak (43. Piotr Misztal) - Paweł Golański, Marek Szyndrowski, Maciej Kiciński, Marcin Kuś - Grzegorz Bonin (67. Maciej Kowalczyk), Hermes (70. Piotr Bagnicki), Mariusz Zganiacz, Michał Trzeciakiewicz, Paweł Sobolewski - Krzysztof Gajtkowski

Cracovia:
Marcin Cabaj - Tomasz Wacek, Łukasz Skrzyński, Krzysztof Radwański - Paweł Szwajdych (79. Dariusz Pawlusiński), Jacek Wiśniewski, Arkadiusz Baran (68. Bartłomiej Dudzic), Piotr Giza (60. Piotr Bania), Paweł Nowak - Tomasz Moskała, Marcin Bojarski
Wisła: Robert Gubiec - Tomas Michalek, Żarko Belada, Peter Lerant, Lubomyr Iwanskyj - Jakub Kujawka (61. Artur Lemanowicz), Patrik Gedeon, Adam Majewski, Ireneusz Kowalski, Vahan Gevorgyan - Karol Gregorek
Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)
Widzów: 2000

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: Lato 36, Chinyama 89
Żółte kartki: Lacić, Chinyama, Piechniak - Dziedzic, Mazurkiewicz, Ława
Dyskobolia: Aleksander Ptak - Radek Mynar, Mate Lacić, Łukasz Tupalski, Błażej Telichowski - Piotr Piechniak, Tomasz Jodłowiec, Radosław Majewski (88. Michał Goliński), Jarosław Lato - Adrian Sikora (73. Piotr Świerczewski), Filip Ivanovski (46. Takesure Chinyama)
Arka: Norbert Witkowski - Łukasz Kowalski, Grzegorz Jakosz, Krzysztof Sobieraj, Tomasz Sokołowski II - Bartosz Ława, Tomasz Mazurkiewicz, Olgierd Moskalewicz (77. Bartosz Karwan), Radosław Wróblewski (77. Grzegorz Pilch) - Marcin Wachowicz (77. Grzegorz
Niciński), Janusz Dziedzic
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa)
Widzów: 1500

ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (0:2)
Bramki: Kmiecik 76 - Murawski 43, Reiss 44
Żółte kartki: Opsenica - Zakrzewski
ŁKS: Bogusław Wyparło - Kamil Goryszewski (84. Sebastian Kęska), Zdzisław Leszczyński, Tomasz Kłos, Adam Marciniak - Mariusz Magiera, Robert Łakomy, Łukasz Madej (71. Tomasz Ostalczyk), Robert Sierant, Miroslav Opsenica (58. Grzegorz Kmiecik) - Ensar Arifović
Lech: Krzysztof Kotorowski - Bartosz Bosacki, Zlatko Tanevski, Marcin Drzymont, Jakub Wilk - Marcin Kikut, Rafał Murawski, Dimitrije Injac (88. Kristijan Dobrew), Przemysław Pitry (69. Jacek Dembiński) - Piotr Reiss (81. Henry Quinteros), Zbigniew Zakrzewski
Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin)
Widzów: 6000

Odra Wodzisław Śl. - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: Dymkowski 53, Rygel 77 - Dudka 4
Żółte kartki: Muszalik - Stolarczyk, Dawidowski, Burns, Baszczyński
Czerwone kartki: Paulista 44 minuta (za uderzenie rywala), Baszczyński 45 minuta (za dyskusje z sędzią)
Odra: Wojciech Skaba - Marcin Kokoszka (46. Stanisław Wróbel), Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Dariusz Dudek (76. Daniel Rygel) - Jan Woś, Marcin Malinowski, Mariusz Muszalik, Jakub Biskup (69. Marcin Radzewicz) - Jakub Grzegorzewski, Adam Czerkas
Wisła: Emilian Dolha - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cleber, Maciej Stolarczyk - Jakub Błaszczykowski (81. Marek Penksa), Jacob Geoffrey Burns, Dariusz Dudka, Piotr Brożek (57. Konrad Gołoś) - Tomasz Dawidowski (45. Mauro Cantoro), Jean Paulista
Sędzia: Marek Mikołajewski (Ciechanów)