Na początku meczu przewagę miała Sevilla. W końcu to dało efekt - w 18. minucie Adriano strzelił gola na 1:0 dla Sevilli. Kibice Espanyolu nie musieli długo czekać na wyrównanie - w 25. minucie był remis 1:1. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Riera.

W drugiej połowie Espanyol i Sevilla nie przestawały atkować. Od 68. minuty Espanyol musiał sobie radzić w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Moises Hurtado. W 80. minucie Sevilla mogła strzelić drugiego gola. Z kilku metrów strzelał Kanoute. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Wynik się już nie zmienił i regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1.

W dogrywce Sevilla znów wyszła na prowadzenie. W 106. minucie Kanoute zdobył bramkę na 2:1. Wydawało się, że Sevilla dowiezie do końca ten wynik. Espanyol jednak walczył do końca. To się opłaciło - 115. minucie na 2:2 wyrównał Jonatas. To nie był koniec emocji - kibiców doczekali się rzutów karnych.

Bohaterem został bramkarz Sevilli - Andres Palop. Golkiper popisywał się pięknymi paradami i obronił aż trzy rzuty karne. To dzięki niemu drużyna z Andaluzji zdobyła puchar.

Oba zespoły miały o co walczyć. Sevilla, broniąc tytułu, powtórzyła osiągnięcie innej drużyny z Hiszpanii - Realu Madryt. W 1985 roku "Królewscy" triumfowali w rozgrywkach UEFA, a w kolejnym sezonie znów sięgnęli po puchar. Teraz udało się to także Sevilli.

Espanyol miał okazję wymazać z pamięci najbardziej bolesne wydarzenie w 107-letniej historii klubu - w 1988 roku wygrał pierwszy mecz finału Pucharu UEFA z Bayerem Leverkusen 3:0, ale w rewanżu przegrał 0:3, żeby w karnych ulec 2:3. Historia się jednak powtórzyła. Piłkarze z Barcelony znów przegrali po rzutach karnych. Tym razem 1:3.