Goście rozpoczęli mecz katastrofalnie. Już w pierwszej minucie stracili bramkę. Zawodnik Korony Robert Bednarek strzelił z dystansu, lot piłki przeciął obrońca Paweł Magdoń. Zrobił tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki GKS.

W 26. minucie bramkarz Piotr Lech sfaulował w polu karnym Macieja Kowalczyka. Jacek Granat wskazał na rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Grzegorz Bonin. Po chwili Lech się zrehabilitował. Wybił piłkę spod własnej bramki. Dopadł do niej Grzegorz Ujek. Ubiegł obrońców i głową wpakował piłkę do siatki.

10 minut po przerwie goście zdołali doprowadzić do remisu. Korzystając z zamieszania w polu karnym Carlos Costly prezycyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Ale niedługo cieszyli się z korzystnego rezultatu. Po chwili pomocnik Korony Marcin Kaczmarek wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Wynik podwyższył pięknym strzałem z dystansu Marcin Robak.

Po chwili goście znów zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla, pięknym strzałem w "okienko" popisał się Grzegorz Ujek. Ale nie minęły dwie minuty, a gospodarze znowu podwyższyli. Marcin Robak wyłożył piłkę Kowalczykowi, a ten pokonał Piotra Lecha. Więcej goli już nie padło, a Korona we wspaniałym stylu przerwała katastrofalną serię sześciu porażek z rzędu.

Wpadkę GKS chcieli wykorzystać piłkarze Zagłębia Lubin, którzy zmierzyli się ze zdegradowanym Górnikiem Łęczna. Gdyby wygrali, to wyprzedziliby GKS w tabeli Orange Ekstraklasy. Ale przegrali 1:2 i ciągle traca dwa punkty do GKS.

Piątkowe mecze 28. kolejki Orange Ekstraklasy:

Korona Kielce - GKS Bełchatów 5:3 (2:1)
Bramki: Magdoń 1 samobójcza, Bonin 26 z karnego, Kaczmarek 58, Robak 62, Kowalczyk 72 - Ujek 30 i 70, Costly 54
Żółte kartki: Robak, Kuś, Kaczmarek, Cichoń - Costly, Lech
Korona: Radosław Cierzniak - Paweł Golański (69. Przemysław Cichoń), Maciej Kiciński, Marcin Kuś, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin, Hermes, Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek (83. Tomasz Brzyski) - Maciej Kowalczyk (89. Jakub Zabłocki), Marcin Robak
GKS: Piotr Lech - Rafał Grodzicki, Dariusz Pietrasiak, Paweł Magdoń, Edward Cecot - Marcin Kowalczyk (66. Tomasz Wróbel), Bartosz Hinc (30. Dawid Nowak), Rafał Boguski, Jacek Popek (25. Tomasz Jarzębowski) - Mariusz Ujek, Carlos Costly
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa)